- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

Karabük Belediyesi’nin Mesleki Eğitim Projesi’nin startı verildi

Karabük Belediyesi’nin, 7 ülkenin yanı sıra IBM ve Maltepe Kız Meslek Lisesi ile ortaklaşa yürüteceği Leonardo Da Vinci Mesleki Eğitim Projesi’nin startı verildi.

 

Karabük Belediyesi’nin, IBM, Fransa, İngiltere, Portekiz, Polonya, Romanya, Litvanya ve İtalya ile birlikte gerçekleştirdiği projeye, koordinatör okul seçilen Maltepe Kız Meslek Lisesi ev sahipliğinde start verildi. Öznur Saka ve İngilizce öğretmeni Arzu Borlaş’ın koordinasyonu ile 7 farklı Avrupa ülkesinden toplam 16 yabancı öğretmen ve Karabük Belediyesi yetkililerinin katılımıyla projenin tanıtımı yapıldı.
İ

ngilizce öğretmeni Arzu Borlaş gelen yabancı misafirlere proje ile ilgili olarak bilgilendirme yaptı. Projede yer üyelerin açtığı ve ülkelerin yöresel ürünlerinin tanıtıldığı standlar ise yoğun ilgi gördü. Karadeniz ürünlerinin tanıtıldığı stand ise yoğun ilgi çekti. Yabancı konuklar Karadeniz standı önünde toplanarak fotoğraf çektirdiler.

Okul müdürü Hatice Dürdane Ekmekçibaşı, projesi çerçevesinde Maltepe Kız Meslek Lisesi olarak mesleki eğitim ile ilgili terimler sözlüğünü oluşturmak üzere bir proje hazırladıklarını belirterek, “Bu proje çerçevesinde 7 yabancı ülkeyi misafir ediyoruz. Koordinatör okul olduğumuz için çok mutluyuz. Bu misafirlerimizle bir hafta boyunca değişik etkinlikler yaparak bu çalışmayı yürüteceğiz ve yabancı misafirleri ağırlamaktan çok mutluyuz” şeklinde konuştu.

Karabük Belediyesi Proje Koordinatörü Ersin Özmen de, projeyi Maltepe Kız Meslek Lisesi, IBM, Fransa, İngiltere, Portekiz, Polonya, Romanya, Litvanya ve İtalya ile birlikte yürüttüklerini ifade ederek, “Projemiz kabul edildi. Projemiz çerçevesinde İngilizce teknik terimler sözcüğü hazırlayacağız. Bu sözlüğün hazırlanmasıyla Türkiye’deki mesleki eğitimin geliştirilmesi ile ilgili bir hizmet vermiş olacağız” dedi.

İSTANBUL (İHA)