MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Manşet, Toplum » Kurbanlık fiyatlarından yakınan vatandaşlar, tercihte zorlanıyor
Kurbanlık fiyatlarından yakınan vatandaşlar, tercihte zorlanıyor


Kurbanlık fiyatlarından yakınan vatandaşlar, yerli ve ithal kurbanlıklar arasında seçim yapmakta zorlanıyor.Kurban bayramına az bir süre kala kurban satış noktalarındaki hareketlilik arttı. Bu yıl yurt dışından ithal edilen Angus cinsi kurbanlıklar ise pazarlardaki yerini aldı. Fiyatlardan şikayet eden vatandaşlar, yerli ve ithal kurbanlık arasında seçim yapmakta kararsızlık yaşıyor.

İthal kurbanlık olan Angus cinslerinin kilosu 12 Türk Lirası (TL) civarında. Yerli kurbanlıklar ise yaklaşık 13 ila 13,5 TL arasında değişen fiyatlardan satılıyor. Satıcılar ise Angus cinsinin çok yağlı olmadığını ve etinin güzel olduğunu vatandaşlara söylerken, alıcılar da yerlinin daha iyi olduğunu ancak fiyatının yüksek olduğunu söylüyor.

Kurban pazarındaki bazı alıcılar hala kararsızken, satıcılar ise kurbanlıklardan yarısından çoğunun satıldığını belirtiyor. Fiyatların oldukça yüksek olduğunu belirten bir vatandaş, “Tarım Bakanı, ‘Daha ucuza alacaksınız’ demişti. Küçük bir hayvana yaklaşık 8 milyar fiyat istiyorlar. Bu çok yüksek bir rakam.” dedi.

Angus cinsi hayvanların fiyatı konusunda satıcılarla alıcılar arasında zaman zaman atışmalar yaşanıyor. Kurban satıcıları fiyatların normal olduğunu ve Angus cinslerinin kurbanlık için ideal olduğunu öne sürürken, vatandaşlar ise tam tersi şekilde görüş belirtiyor.

İSTANBUL(CİHAN)

📆 09 Kasım 2010 Salı 15:53   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR