MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Manşet, Toplum » İGDAŞ ‘ a Kalder’den Başarı Ödülü..!
İGDAŞ ‘ a Kalder’den Başarı Ödülü..!


İGDAŞ, Türkiye Kalite Derneği’nin (KalDer) bu yıl 18.’sini düzenlediği Ulusal Kalite Ödülü çerçevesinde verilen Başarı Ödülü’ne layık görüldü.

Birçok tüketici için önemli bir enerji kaynağı olan doğalgazın, 24 yıldır İstanbul’a dağıtımını sağlayan İGDAŞ, KalDer tarafından her yıl verilen Ulusal Kalite Ödülü çerçevesinde, Başarı Ödülü’nü aldı. Kendi sektörlerinde en iyi kabul edilen, dördü kamu olmak üzere toplam 11 kuruluş ödüle başvurdu.

Toplam Kalite Yönetimi’ni en etkin şekilde uygulayan şirketlerden biri olan İGDAŞ, 2001 yılından beri uluslararası yönetim standartlarını uyguluyor. Toplam Kalite Yönetimi’ni sürekli bir yolculuk olarak değerlendiren İGDAŞ Genel Müdürü Bilal Aslan, “Bilgi birikimi ve teknolojideki liderliğimiz ile doğalgaz sektöründe itici güç haline geldik. Başarımızın arkasında, İstanbul halkına sürekli ve güvenli doğalgaz arzına yönelik olarak, daha iyiyi ve mükemmeli arama çalışmalarımız yatmaktadır” dedi.

Toplam Kalite Yönetimi’nde, sürdürülebilir başarı için organizasyonun düzene sokulmasına, iyileştirme çalışmalarına tüm çalışanların katılması gerektiğini ifade eden Aslan, “2007 yılından beri geliştirerek uyguladığımız Stratejik Yönetim Sistemi, performansa dayalı ölçümlemeler, katılımı destekleyen uygulamalarla, değişime açık ve değişimi yöneten performans odaklı bir kalite kültürü oluşturduk” diye konuştu.

Uluslararası standartları uygulamaya ilk olarak 2001’de yönelen İGDAŞ, 2003 yılında, İSO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, 2004 yılında İSO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi, 2005 yılında ise İSO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi belgelerini aldı. 2007 yılından beri EFQM Mükemmellik Modeli’ni referans alarak çalışmalarını sürdüren İGDAŞ, 2009 yılında yine KalDer’den, Mükemmellik’te Yetkinlik belgesini aldı. Günümüz rekabetçi ortamında sürekli olarak daha iyiye gidilmesi gerektiğini kaydeden Bilal Aslan, 2010’da, 10002 Müşteri Şikâyetleri Yönetimi belgelendirme denetiminden başarıyla çıkmayı hedeflediklerini de belirtti.
İ

GDAŞ’ın, 15 bin kilometrelik doğalgaz şebekesi, 4,5 milyona yaklaşan abonesi ve yıllık yaklaşık 4 milyar metreküp gaz satışı ile Türkiye ve Avrupa’nın önde gelen enerji şirketlerinden biri olduğunu vurgulayan Bilal Aslan, “İGDAŞ, Türkiye’de lider olmanın yanında dünyada tanınan bir şirket olmayı hedefliyoruz. Bunun için yeni teknolojileri, yöntem ve modelleri, iyi uygulamaları devreye sokmaya devam edeceğiz” dedi.
İSTANBUL (İHA)

Etiketler: , , , ,
📆 11 Kasım 2010 Perşembe 11:47   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR