MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Flaş, Sağlık, Toplum » Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Protesto..!
Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Protesto..!


Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde toplanan sağlık çalışanları, hasta ve hasta yakınları tarafından hastanede hekimlerle sağlık personeline uygulanan saldırıları protesto etti.

Alınan bilgiye göre; Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde iki farklı olay sonucunda 4’ü doktor toplam 8 sağlık çalışanı, hasta yakınları tarafından darp edildi. Olaylar nedeniyle bugün hastane bahçesinde toplanan 300 sağlık çalışanı, protesto gösterisinde bulundu. Aralarında doktor ve hemşirelerin de bulunduğu grup, “Sağlık sorununuz şiddetle çözülmez” ve “Hedef tahtası olmak istemiyoruz” yazılı pankartlarla tepkilerini dile getirdi.

Grup adına konuşan İstanbul Tabip Odası Genel Sekreteri Ali Çerkezoğlu, “Bir asistan doktorumuz dün uğradığı saldırı sonucunda beyin sarsıntısı geçirmiştir. Tedavisi hala sürüyor. Hastanemiz, başta asistanlar olmak üzere tüm hekimler ve sağlık çalışanları için can güvenliği bulunmayan bir mekan olma yolundadır. Siyasilerin popülist yaklaşımları saldırganları cesaretlendirmektedir” dedi.

Açıklamanın ardından grup, başhekimlik binasından Acil Servis önüne kadar yürüdü. Eyleme, şiddete maruz kalkan Göz Doktoru Baran Kandemir de katıldı.
Grup eylemin ardından dağılırken, Ali Çerkezoğlu darp edilen doktorlardan birini ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

İSTANBUL (İHA)

Galeri
📆 12 Kasım 2010 Cuma 16:09   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR