MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Etkinlikler, Flaş » Sivas Tanıtım Günleri Feshane’de başladı
Sivas Tanıtım Günleri Feshane’de başladı


Sivas Platformu’nun organize ettiği ve Devlet Bakanı Zafer Çağlayan’ın katıldığı “Sivas Tanıtım Günleri”nin açılışı Eyüp Feshane’de yapıldı.

DEVLET BAKANI ZAFER ÇAĞLAYAN SİVAS TANITIM GÜNLERİ’NDE
İstanbul’daki Sivas’ın önde gelen isimlerinin bir araya gelerek oluşturduğu ve Sivas Platformu’nun organize ettiği ve Devlet Bakanı Zafer Çağlayan’ın katıldığı “Sivas Tanıtım Günleri”nin açılışı Eyüp Feshane’de yapıldı.
Siyasetin, Sporun ve işadamlarının ilgi gösterdiği açılışın kurdelesini İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Sancaktepe Belediye Başkanı ve Sivas Platform Başkanı İsmail Erdem, Sivas Milletvekilleri Hamza Yerlikaya, İlhan Kesici, İdris Güllüce, Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu ile birlikte kestiler.
Sivas’ın tüm ilçe belediye başkanları da kendi yörelerini tanıtma adına Feshane’de stantlar açarak yörelerini tanıtma şansı elde etmiş oldular.
Türkiye’nin lokomotif illerinden olan Sivas’ın, her şeyin en iyisine layık olduğunu belirten Devlet Bakanı Çağlayan Sivas Günleri’nin organizasyonunu yapan Sivas Platformu’na çok teşekkür etti. Bakan Çağlayan Sivaslı işadamlarına da bölgeye yatırımların artması için çağrıda bulundu. Bu tür etkinliklerin sürmesi için her zaman desteğe hazır olduğunu belirten Bakan Çağlayan, Sancaktepe Belediye Başkanı ve Sivas Platform Başkanı İsmail Erdem’den de yapılan çalışmalar hakkında da bilgiler aldı. Bakan Çağlayan Feshane’deki başta Sivas Platformu ve Sancaktepe Belediyesi’nin stantları olmak üzere tüm Sivas ilçelerine ait olan stantları dolaşıp hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
Sivas Günleri organizasyonunda İstanbul Valisi H. Avni Mutlu ve Sivas Platform Başkanı ve Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem birer konuşma yaptılar* İstanbul Valisi Mutlu Sivaslıların bir arada olması ve tüm ulusumuza örnek bir dayanışma sergilemesinden dolayı son derece mutlu olduğunu belirtirken Sivas Platformu’na Sivas Günleri etkinliğini kusursuz düzenledikleri için teşekkürlerini ifade etti. Sivas Platform Başkanı İsmail Erdem geniş katılımdan dolayı son derece mutlu olduğunu belirtirken budev kültürel etkinliğin her yıl yapılacağını geleneksel hale dönüştüreceklerini belirtti*
Açılışta bir konuşma yapan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Sivas’ı tanıtma adına gerçekleştirilen organizasyonu yapan Sivas Platformu’nu kutlayarak şunları söyledi: “Sivaslı olup da günlük hayatın yoğunluğundan bir araya gelemeyen hemşerilerimiz bu etkinlikte buluşmuş oldu.
Her türlü sanatsal aktivitenin yer aldığı, kültür mozaiğimizin sergilendiği bu tür organizasyonlar, birlik ve beraberliğimizin, sevgi ve kardeşlik duygularının ön plana çıkmasına vesile olmaktadır. Dileğimiz, yurdumuzdaki tüm il ve ilçelerin böyle örnek etkinliklerle anılmasıdır” dedi.
Feshane’de üç gün boyunca 14 Kasım’a açık kalacak kültürel etkinlikler arasında folklor, semah, resim sergileri, slayt gösterileri, aşıklar, THM sanatçılarının konserleri, illüzyon gösterileri yapılacak. Ünlü sanatçılar Sabahat Akkiraz ve Ali Kızıltuğ sevilen türkülerini seslendirecek.

İSTANBUL (İHA) –

📆 13 Kasım 2010 Cumartesi 16:04   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR