- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

Metrobüslerde nakit geçiş gişeleri kaldırıldı

Metrobüslerde nakit geçiş gişeleri kaldırılınca, yolcular turnikelerde beklemeden duraklara geçti. Bilet almak için metrobüs duraklarına yakın mesafede kurulan bilet satış noktalarına yönelen vatandaşlar, buralarda kısmi yoğunluk oluşturdu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin günler öncesinden duyurusunu yaptığı, nakit para ile geçişlerin kaldırılması işlemi bugün hayata geçirildi. İETT Genel Müdürlüğü, nakit gişelerdeki para üstü alıp verirken yaşanan sıkıntı ve bunun yol açtığı yoğunluğun ortadan kaldırılması için yaptığı uygulama ilk gününde işe yaradı. Vatandaşlar, nakit geçiş yerine metrobüs duraklarına yakın yerlerde kurulan bilet satış noktalarına yöneldi. Buradan aldıkları Akbil, İstanbul Kart veya sınırlı kullanımlı elektronik kart ile turnikelerde bekleme beklemeden geçti.

Metrobüs hattında yolcu yoğunluğu olan bölgelerde herhangi bir aksama yaşanmadı. Bayram tatilinin de etkisiyle metrobüs gişelerinde kuyruk oluşmadan yolculuklar normal şekilde yapıldı. Nakit geçişe dayalı yoğunluğun ortadan kalkması nedeniyle yolcular, turnike önünde beklemeden daha seri şekilde geçiş yapıyor.

Vatandaşlar, yeni uygulamanın metrobüse binişleri daha rahat hale getirdiğini, ancak bilet satış noktalarında zaman zaman yoğunluk yaşandığını belirtti.

İSTANBUL(CİHAN)