MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Flaş, Flaş Flaş !, Spor » Kartalspor yönetimi, teknik heyet ve futbolculardan hesap sordu
Kartalspor yönetimi, teknik heyet ve futbolculardan hesap sordu


Kartalspor’da yönetim ipleri sıkı tutuyor.

 

Binali Aydın başkanlığındaki yönetim kurulu, maç sonrası teknik heyeti, Pazartesi günü de futbolcuları sorguladı. Futbolcularla yapılan konuşmada, “Ergün Penbe ve ekibine güvenimiz tam” vurgusu yapıldı.

 

Futbolcular ise Rize maçını unutup, hatalardan ders alarak Akhisar Belediyespor maçına konsantre olduklarını ve o maçı alarak çıkışa geçeceklerini söylediler.

 

Çaykur Rizespor’a sahasında 1-0 yenilerek bayram öncesi camiaya şok yaşatan Kartalspor’da, yönetim kurulu yaşanan süreci masaya yatırdı.

Başkan Binali Aydın, Mali İşlerden Sorumlu yönetici Yusuf İnanır, 2. Başkan Yaşar Erdem, Asbaşkan Muammer Çelebi, Tesislerden Sorumlu yönetici Zeki Çifçi, Futbol Şube Sorumlusu Levent Okur ve Futbol Şube Sorumlu Yardımcı Yöneticisi Kerem Çeboğlu’ndan oluşan yönetim heyeti, kaybedilen Rize maçı sonrası teknik ekip ile acil toplantıda buluştu.

Teknik Direktör Ergün Penbe, Antrenör Kemalettin Şentürk ve Analiz sorumlusu Kerim Volkan Kilimci’den, özellikle iç sahada bir türlü istenen oyunu ortaya koyamamanın sebeplerini istedi. Teknik heyetin verdiği bilgilerin ardından Pazartesi günü de kulüp binasında tüm kadroyu toplayan yöneticiler, önce teknik heyeti salona alarak futbolculara bildirimlerde bulundu.

Teknik heyetin arkasındayız!

Burada yönetimden, “Arkadaşlar öncelikle bilmenizi isteriz ki, yönetim kurulu arkadaşlarımızla tam bir görüş birliği içerisinde Teknik Direktörümüz Ergün Penbe ve yardımcılarının arkasındayız. Onların destekçisiyiz. Ne ondan istifa, ne de bizden ayrıl iması yapılmamıştır. Bunun böyle bilinmesini istiyoruz.” açıklaması yapıldı.

Bize açıklama lazım!

Daha sonra teknik heyeti salon dışına gönderen yönetim kurulu futbolculara şunları söyledi: “Daha önce de konuştuk bunları. O zaman farklıydı. Takım oynuyor ama golü bulamıyordu. Bize göre de spor adamlarına göre de çoğunuz oldukça yeteneklisiniz. Hepinizde o cevher olduğunu söyledik. Şöyle olsaydı, böyle olsaydıya hiç girmeyin. Dün bu takım istese Rize’yi sahadan silerdi. Ama ilk yarı biraz, son 15 dakika biraz vardınız.

Gerisinde seyrettiniz. Sorumluluk almadınız. Biz sizlere ne dedik. Siz çıkın, mücadele edin, kora kor oynayın. Biz bunu görelim. Gerisi kolay. Yenersiniz, yenilirsiniz. Futbolda her sonuç var. Ama sahada işi sahiplenen takım görmüyoruz.

Birbirinizle konuşmuyorsunuz bile.

Gerekiyorsa bağırın arkadaşlar. Sizler yeteneğinizi, hırsınızı sahaya neden yansıtamıyorsunuz. Bunun sebeplerini öğrenmek istiyoruz. Şimdi sizi dinleyeceğiz. Sıkıntısı olan, her konuda derdi olan, şu sebeple oynayamıyoruz diyenleri duymak istiyoruz. Susma günü değil, konuşma günü bugün. Bu defa kararlılıkla söylüyoruz. Bize açıklama lazım. Bunu da sahada ter döken sizler yapacaksınız.”

Yönetimin ardından futbolcular söz aldı. Tüm futbolcuları tek tek dinleyen yöneticiler, konuşulanları dikkatle not ettiler.

 

Futbolcuların genel kanısı Rize maçının gidişat anlamında bir dip noktası olduğuydu. Sahalarında gol atamamanın verdiği psikolojik baskıyı fazla dikkate aldıklarını ve bu sebeple de bir türlü istenen oyunu ortaya koyamadıklarını belirten futbolcular, kendilerine bir kırılma noktası, bir çıkış rüzgarı gerektiğini söyleyerek, önümüzdeki hafta Manisa deplasmanında karşılaşacakları Akhisar Belediyespor karşısında kendilerini göstereceklerini ve bu maçla birlikte çıkışa geçeceklerini ifade ettiler.

Altay maçı çok farklı olacak!

Futbolcular adına konuşan Kaptan Serkan Özsoy son olarak “Tabii olarak çok üzgünüz. Kazanabileceğimiz onca maçı berabere bitirdik. En azından puan alacağımız Rize maçında talihsizce yenildik. Bundan sonra daha bilinçli ve hırslı olacağız.

Hiçbir mazeret başarının yerini tutamaz anlayışı ile bu hafta Akhisar Belediye maçını almak ve bir sonraki hafta sahamızda oynayacağımız Altay karşısında gerçek Kartalspor takımını taraftarlarımıza göstermek istiyoruz. Herkes bilsin ki Altay maçı çok farklı olacak. Bugüne kadar bizlere desteğini esirgemeyen yönetimimize ve teknik heyetimize karşı bu görevi layıkı ile yerine getireceğiz. Bizlere inananları bundan sonra mahcup etmeyeceğiz” dedi.

Tüm bunların ardından son bir değerlendirme yapan yönetim kurulu, radikal önlemlerin alınacağını ve herkese tebliğ edileceğini bildirdi.

Kartalspor, Bayramın 1. gününü dinlenerek geçirirken, Çarşamba günü antrenmanlara devam edecek. Aynı gün saat 12:30’da kulüpte bayramlaşma da yapılacak.

Galeri
📆 15 Kasım 2010 Pazartesi 21:54   ·   💬 3 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR