MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Flaş, Politika » CHP tabanla ‘irtibat’ kuramadı
CHP tabanla ‘irtibat’ kuramadı


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), iktidara yürümek için başlattığı yeni sistemle tabanıyla irtibat kuramadı. Telefonla sokak temsilcilerine ulaşmaya çalışan İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek, dört denemede de bağlanamadı. “Şaka yaptığımızı sanıyorlar.” diyen Şimşek’in bayram mesajındaki ifadeleri de dikkat çekti.

CHP İstanbul İl Başkanlığı’nda partililer kendi aralarında bayramlaştı. İl Başkanı Berhan Şimşek’in partilileri karşıladığı bayramlaşmaya Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Özpolat, milletvekilleri Mehmet Sevigen, Algan Hacaloğlu, Bayram Meral ile parti üyeleri katıldı.

Bayram mesajı veren Şimşek, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun yurt dışında olduğu için gelemediğini belirterek selamlarını iletti. Türkiye’de inançların özgürce yaşandığını ifade eden Şimşek, “778 bin metrekare toprakta eğer inancımızı özgürce yaşıyorsak, minarede ezanlar okunuyorsa onları koruyanlar şeyhler, şıhlar, tarikat liderleri, cemaatler değil. Onları koruyanlar Mustafa Kemal’in devrimleridir. Biz çok şükür Anadolu İslam terbiyesi ve geleneği ile büyüdük. Her zaman dile getiririm savm, salat, hac, zekat, kelime-i şehadet getirmek binlerce yıldır bu topraklarda, Cumhuriyet döneminde özgürce yaşamışsa aynı şekilde ya Allah ya Muhammet ya Ali inanç ve kültürünün de aynı özgürlükte yaşamasından yanayız. Bizim iki Mustafamız vardır. Birisi hak ve son peygamber Hz Muhammed Mustafa. İnanmış iman etmişiz. Hak bilmişiz. Diğeri 1,5 milyar İslam dünyasının ve dünyanın gelmiş geçmiş en büyük devrimcisi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Bunu bilmek gerek ama biz Atatürk’ü peygamber ilan etmiyoruz. Bir fani ama bir devrimci, bir aydınlanmacı.” dedi.

Şehitleri de rahmetle andıklarını söyleyen Şimşek, birilerinin CHP’yi ele geçiremeyeceğini ifade etti. Şimşek, “Bu ülkede her yer ele geçirilmiş olabilir. Tek fethedilmeyecek kale Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Kimse aklından CHP’yi numaralandırmaya ait düşünceleri geçirmesin. CHP, Atatürk’ün iki büyük eserinden biridir. Cumhuriyet ve CHP sizlerin ve aramızda olmayan devrimcilerin sayesinde sonsuza dek yaşayacaktır.” diye konuştu.

İRTİBAT KURULAMADI

İstanbul’da uygulamaya başladıkları bir sistemi tanıtan Şimşek, “76 bin 943 sokak, 4 bin küsur cadde bin küsur mahalle var. Niye iktidar olamıyoruz? Koşarken birbirimize çarpıyoruz. Koşalım hep beraber ama bir birimize ne olur çarpmayalım. Biz 73 milyon Türkiye’yi bekliyoruz. Allah bir gün doğru yolu gösterirse Recep Tayyip Erdoğan’ı da bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Kurumsal çalışma yapmaları gerektiğini vurgulayan Şimşek, partinin kişilere kaim olmaması gerektiğini söyledi.

İnternet üzerinden telefon bağlantısı ile her sokak için belirlenen temsilcilerle görüşebileceğini ifade eden Şimşek, rastgele seçilen bazı temsilcilerle konuşmak istedi. İlk aranan telefonu açan olmadı. İkinci numara sahibinin ise salonda olduğu anlaşıldı. Gülüşmelere neden olan bu girişimin ardından üçüncü deneme yapıldı. Ancak yine bağlantı kurulamadı. Dördüncü denemede telefonu açan şahsa, Şimşek ismini söyledi ve CHP il başkanı olduğunu belirtti. Ancak aranan kişi telefonu kapatması üzerine bu diyalog da sağlanamadı. Bunun üzerine partililer ‘şaşırdı galiba?’ şeklinde tepki verdi. Şimşek de, “Şaka yaptığımızı sanıyor.” ifadesini kullandı.

İSTANBUL(CİHAN)-

📆 18 Kasım 2010 Perşembe 01:07   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR