MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel » Sarıgül, Bayramda binlerce kişiye sokakta yemek yerdi
Sarıgül, Bayramda binlerce kişiye sokakta yemek yerdi


Şişli Belediye Başkanı Sarıgül, Bayramda binlerce kişiye sokakta yemek yerdi

Etkinliğe vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Kurban Bayramı dolayısıyla binlerce kişiye sokakta yemek verdi. İlçede belirlenen bir sokağa masalar kurularak çeşitli yemekler ikram edilirken, vatandaşlar etkinliğe yoğun ilgi gösterdi.

Etkinlik kapsamında Kurtuluş Çobanoğlu Sokak’ta çok sayıda masa hazırlandı. Kurulan sofralara binlerce kişi akın etti. Organizasyonun ev sahipliğini yapan Mustafa Sarıgül, vatandaşlara elleriyle bol bol kurban eti ikram etti. Mustafa Sarıgül, Kurban Bayramı nedeniyle böyle bir sokak daveti verdiklerini belirterek, “Binlerce kişi bu davete geldi.

Özellikle burayı seçtik çünkü burada hem Ermeni hem Musevi hem de Müslümanlar bir arada yaşıyor. Bütün vatandaşlarımızın bu hizmetten yaralanmasını istedik. Aynı zamanda insanlar buraya gelerek bayramlaşıyor. İnsanlarımız bayramlaşmak için günden güne başkalarının evine gitmekte zorluk çekiyor. Böyle bir organizasyonla bayramlaşmalarını sağlıyoruz” dedi. Bayramda mahalle, sokaklar ve evleri ziyaret ederek büyüklerinin ellerini öptüğünü ifade eden Sarıgül, bayramlaşmanın önemine de değindi.
Türkü dinletisi eşliğinde yemek yiyen vatandaşlar ise, organizasyondan duydukları memnuniyeti dile getirerek, “Başkanımız çok güzel bir şey yaptı. Hem yemek yiyoruz hem de birbirimizle bayramlaşıyoruz” diye konuştu.

 (İHA)

Galeri
📆 18 Kasım 2010 Perşembe 10:16   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR