MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Eğitim, Flaş, Toplum » Oyunculuk yeteneği olan çocuklara eğitim fırsatı..!
Oyunculuk yeteneği olan çocuklara eğitim fırsatı..!


Ekol Drama Sanat Evi, geleceğin yıldızları olmaya aday yetenekli çocukları arıyor.

Forum İstanbul Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde 12,19 ve 26 Aralık 2010 tarihlerinde düzenlenecek Çocuk Reklam Dizi ve Sinema Oyunculuğu Seçmeleri’nde eğitime katılma hakkı kazanacak 5-15 yaş arası sınırlı sayıdaki çocuk, reklam, dizi ve sinema sektörüne fiziksel ve psikolojik açıdan hazırlanacak.
Ekol Drama Sanat Evi’nin oyunculuk yeteneğine sahip çocuklara ulaşmak amacıyla her yıl düzenlediği Çocuk Reklam Dizi Sinema Oyunculuğu seçmeleri, bu yıl Forum İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Yüzlerce başvurudan sınırlı sayıda çocuğun kaydının yapılacağı seçmelerde jüri, Ekol Drama Sanat Evi kurucusu Gülsen Çaltıl ile Ekol Drama Sanat Evi Genel Sanat Yönetmeni Ayla Algan’ın yanı sıra drama/tiyatro bölümü eğitmenlerinden Ergün Demir, Alper Yakıcı, Deniz Soruklu, Fulya Aksular ve Erman Bostan’dan oluşuyor.

Duyuruları takiben başvuran adaylara seçmelerin yapılacağı günlerde uygun saatlere randevu veriliyor. Sonuçlar ise seçmeleri takip eden 10 gün içinde telefonla bildiriliyor. Seçmelerden 15 gün sonra başlayan bedelli eğitimler her hafta Pazar günleri 3 saat olmak üzere toplam 12 hafta devam ediyor. Sınıflar, 5-6 / 7-9 / 10-12/ 13-15 yaş grupları göre oluşturuyor. Eğitimin sonunda derslerde başarı gösteren ve devamsızlık yapmayanlar sertifika almaya hak kazanıyor.

Kurslara katılacak çocukların kişisel ve psikolojik gelişimlerinin zarar görmemesi açısından doğru adayların tespit edilmesi için sıkı kriterler belirlendi. Bu kapsamda sadece aileleri istediği için değil gerçekten yeteneği ve isteği olan çocukların belirlenebilmesi için seçmeler yapılıyor. Birkaç hafta sonu devam eden seçmeler ile konu kamuoyunun gündemine taşınmış oluyor. Etkinlikler kapsamında düzenlenen Ekol Drama mezunu genç ünlülerin katıldığı söyleşiler ile ailelerin bilinçlenmesi ve
bilgilendirilmesi sağlanıyor.

Bu yılki Çocuk Reklam Dizi Sinema Oyunculuğu seçmelerinde de Ayberk Koçar ve Naz Aker “Çocuk oyuncu olmak çok kolay/ çok zor” başlığı altında bir forum yapacaklar. Ayrıca toplantılara Ekol Drama Sanat Evi eğitmenlerinden Derya Alabora, Işıl Özgentürk, Asım Ekren ve Zehra Belevi katılacak.

İSTANBUL (İHA)

📆 22 Kasım 2010 Pazartesi 11:14   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR