MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Eğitim, Flaş » Koçak: “ Öğretmenlik kutsal bir meslektir”
Koçak: “ Öğretmenlik kutsal bir meslektir”


24 Kasım Öğretmenler Günü tüm yurtta olduğu gibi Kartal’da da kutlandı. Kartal Cevizli Lisesi okul aile birliği, öğretmenler günü için özel bir program ve seçkin konuklarla kutladı.

 Cevizli Lisesinde düzenlenen programa, İstanbul İl Genel Meclisi Başkanı Av. Hüsamettin Koçak, Esenyurt Belediyesi Başkan Yardımcısı ve eski Öğretmen Ünsal kıraç, AK Parti Kartal Belediyesi Grup Başkan Vekili Mimar Temel Yaz, İl Genel Meclisi Özel Kalem Müdürü Şaban Demirhan ve İSKİ Kartal Şubesi Müdürü Oğuz Deniz, Kartal- Cevizli Lisesinde, Okul Aile Birliği Başkanı Murat Onuçoğlu’nun hazırladığı programa katıldılar.

DİLEK TE BULUNDU

Programda kısa bir konuşma yapan Hüsamettin Koçak, Ünsal Kıraç, Temel Yaz ve Lise Müdürü Muammer Okumuş, günün önem ve özelliğini anlattılar. İlk konuşmayı gerçekleştiren İl Genel Meclis Başkanı Av. Hüsamettin Koçak, öğretmenlik mesleğinin kutsal bir meslek olduğunu hatırlattı ve “ Önce siz değerli öğretmenlerimizin anlamlı gününüzü en kalbi ve ulvi duygularımla kutluyorum. Öğretmenlik mesleği kutsal ve saygın bir meslektir. Siz öğretmenlerimiz elleri öpülecek insanlarsınız sizlere çok büyük saygı duyuyoruz, duymaya da devam edeceğiz. Ben tekrar siz değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım öğretmenler gününü kutluyorum, sizlere sağlık ve mutluluklar diliyorum^”diye konuştu.

Müdür yardımcısı wc temizliyordu

Koçak,1973 yılında şahit olduğu bir konuyu da şöyle dile getirdi. Öğrencilik yıllarımda görgü şahidi olduğum bir konu beni çok üzdü, çok düşündürdü. Burada beni çok etkileyen ve üzen konu şu idi. Okul müdür yardımcısı öğrencilerin kullandığı WC’yi temizliyordu. Çünkü WC’yi temizleyecek, temiz tutacak okul personeli yoktu. O gündür bugündür o olayı bir türlü unutamıyorum ve her hatırladığımda da üzüntü duyuyorum” ifadesini kullandı. Başkan Koçak, bu arada öğrencilik yılları ile ilgili başından geçen hatıralarını da anlattı.

Sınıf bulamıyorduk

Daha sonra kısa bir selamlama konuşması yapan eski öğretmen ve Esenyurt Belediyesi Başkan Yardımcısı Ünsal Kıraç, “ Bizim zamanımızdaki şartlarla şu andaki şartlarla mukayese ettiğin zaman gerçekten müthiş bir fark var. Çünkü biz sınıf bulamıyorduk öğrencilerimiz için. Ama bugün akıllı tahtadan, akıllı salondan, akıllı okuldan ve Bilgisayar ortamı. Artık çantaların kitapların taşınmayacağı bir eğitim, öğretim şekline doğru ülkemiz gidiyor.Eğitimdeki başarı ve gelinen nokta adına son derece sevindirici hareketler.

Onun için ne olursa olsun tüm bu gelişmeler siz değerli öğretmenlerimizin elinden olacaktır. Bir noktanın daha altını çizmek istiyorum çünkü  bunları ben kendim yaşadım şu anda da belki yaşayan öğretmenlerimiz mutlaka  vardır öğretmenleri hep öğretmenler gününde bir gün  hatırlayarak değilde, öğretmenleri hem ailevi hem de ekonomik sorunları hem de yasal statüdeki engelleri bir an önce aşarak öğretmenlerimizi gerçekten  öğretmenliğin değerini bildirerek onlara görev yapma imkanını sağlayacak ve daha güzel günlerin inşallah ufuk ta ışık verdiğini görüyoruz ve inşallah o günler geldi, geleceğide çok yakın. Öğretmen  kendisine layık olduğu değeri veren günlerde,veren sistemin içersinde büyük görev yapar dilek ve temennisi ile tekrar 24 Kasım Öğretmenler gününüzü tebrik ediyor, sizlere sağlık  ve mutluluklar diliyorum” dedi.

EN DEĞERLİ VARLIKLARIMIZ

AK Parti Kartal Belediyesi Grup Başkan Vekili Temel Yaz, duygularını şöyle dile getirdi: “ Toplumumuzun ailemizden sonra en değerli varlıklarımız öğretmenlerimizi senede bir de olsa her zaman gönlümüzde olan öğretmenlerimizin bu anlamı çok büyük günlerini beraberce kutladığımız günlerini tebrik ediyorum. sağ olsunlar var olsunlar” diye konuştu.

TEŞEKKÜR ETTİ

Cevizli Lisesi müdürü Muammer Okumuş ve Okul aile Birliği Başkanı Murat Onuçoğlu, konuşmaların ardından kendilerine yapılan ziyaretten çok büyük mutluluk duyduklarını belirterek konuklarına teşekkür etti. Daha sonra üzerinde ’24 Kasım’ yazılı pastayı İl Genel Meclis üyesi Av. Hüsamettin Koçak kesti. Bu arada Bayan öğretmenler Başkan Koçak’a birer demet çiçek sunumu yaptılar.

FETHİ SATICI

Galeri
📆 24 Kasım 2010 Çarşamba 17:47   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR