MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel, Politika » Sırrı Sakık’a, MHP Kartal’dan sert tepki
Sırrı Sakık’a, MHP Kartal’dan sert tepki


 “ Varlığım Türk varlığına armağan olsun”

BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık’ın, “Ben Türk değilim ki, neden varlığım Türk varlığına armağan olsun”  sözlerine, MHP Kartal İlçe Teşkilatı adına Basın Propaganda Komisyon Başkanı Necdet Türküzel cevap verdi.

Türküzel, “18. Milli Eğitim Şurasın da, Okullarda sabahları öğrencilerimizin okuduğu “Andımız” ve “İstiklal marşı”nın zorunlu olmaktan çıkarılması kararından sonra, TBMM.kürsüsünden bir konuşma yapan BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık  “Okullar da okutulan Ant’ da, “Ne Mutlu Türküm diyene” ve “varlığım Türk varlığına armağan olsun”  deniyor. Ben Türk değilim ki, neden varlığım Türk varlığına armağan olsun” diyerek adeta Türk milleti ile dalga geçmektedir.

  Hem böyle bir kararı gündeme getirerek bu lafın söylenmesine zemin hazırlayan İktidar partisini, hem de Mecliste bu konuşmayı yapan Sırrı Sakık’ı şiddetle kınayarak diyoruz ki;                                                                                                                         “Milletin vekili, Türk değilsen, Türkiye Büyük Millet Meclisinde ne işin var. Türk değilim, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım diyorsan, Devletin kurallarına uyman gerektiğini pekala biliyorsun.  Türk devletini veya kurallarını beğenmiyorsan, millet vekilliğinden istifa eder, Varlığını feda edeceğin bir devletin vatandaşlığına geçersin. zaten Türk milleti, Sen ve senin gibi düşünenlerin varlıklarını, Türk Milletine feda etmeyeceklerini çok iyi biliyor.

Hiç Merak etme ve de sevinme, Bu devlet kurulurken nasıl milyonlarca insan varlığını feda etmişse, bugünde yaşaması için varlıklarını feda etmeye hazır on milyonlar var. Türk Devletinin, sen ve senin gibi düşünenlerin, varlıklarını feda etmesine asla ihtiyacı yok.

NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE”  dedi.

📆 26 Kasım 2010 Cuma 13:37   ·   💬 9 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR