MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Ekonomi, Flaş, Gezi-Alışveriş » Şimşek, tüketiciler alışverişte milliyetçi davranmalıdır
Şimşek, tüketiciler alışverişte milliyetçi davranmalıdır


FON, dostları ve çalışanlarıyla 10. yılını kutladı

FON Marketler Zinciri, dostlarının ve çalışanlarının katıldığı bir geceyle 10. Kuruluş yılını kutladı.

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl da Küçükyalı Pinhan Restorant’ta gerçekleştirilen gecede bir konuşma yapan FON yönetim Kurulu Başkanı İlhan Şimşek, şunları söyledi:

“10 yıl önce yola çıktığımızda sadece bir marketimiz vardı. Bugün ise 9 markete ve bir büyük depoya sahibiz. Bu yılsonuna kadar 1 mağaza daha açmayı hedefliyoruz. Bugüne kadar hep tüketicilerin yanında olduk. Helal Et Sertifikası ile reyonlarımızda helal kesilmiş etlere yer veriyoruz. Çevremizdeki tüm rakip marketlerden gün içinde ara ara fiyatlar alıyoruz. Yapılan çalışmalar sonucunda en uygun ve ucuza ürünler sattığımızı rahatlıkla söyleyebiliriz.”

 

Fon Marketler Zinciri’nin İstanbul PERDER olarak bilinen ve yerel perakendecilerin oluşturduğu marketlerin derneğine üye olduğunu kaydeden Şimşek, “Birlik ve dayanışma içindeyiz. Bir de Fayda A.Ş adıyla bilinen bir satın alma şirketi kuruldu. Bu firma kanalıyla raflarımıza çok kaliteli ve hesaplı ürünler yerleştiriyoruz. Tüketiciler, kaliteyi ucuza alıyorlar. Raflarımızda satacağımız bütün ürünleri önce laboratuar kontrolünden geçirdikten sonra tüketicilere sunuyoruz. Ürünleri bizlerden gönül rahatlığıyla alabilirler” dedikten sonra tüketicileri de yerli marketlerden alışveriş yapmaları konusunda uyardıktan sonra şu bilgileri verdi:

“Avrupalılar iş ticarete gelince daha çok milliyetçi kesiliyorlar. Dünyanın en büyük perakendecisi olan Wal-Mart, Almanya’da marketler açtı ama Alman halkı bu marketlerden mal almak yerine kendi marketlerini tercih etti. Daha sonra da bu dev zincir, bir Alman kuruluşu olan Real tarafından alındı. Fransa’ya da Wal-Mart gitmesin diye Carrefour ve Continent birleşti. Bu örnekler çok önemli. Türk tüketicilerini ve perakendecilerini de bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum.

FON’da bu anlamda 2011 yılından itibaren hızlı büyümesini sürdürecek. İstanbul’un en önemli market zincirlerinden biri olacak” dedi.

Galeri
Etiketler: , , ,
📆 27 Kasım 2010 Cumartesi 11:42   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR