- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

İnci, amatör sporun desteklenmesini önemsiyoruz

Uzakdoğu sporlarının Kartal’daki öncülerinden, T.C. Başbakanlık Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü, Kartal Özel Akif İnci Spor Okulu kurucusu Akif İnci, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün Amatör spor kulüplerine yapmış olduğu maddi yardımın anlamının çok büyük olduğunu söyledi.

Yaklaşık 35 yıldır Kartal’da spor yaptığını, Dünya ve Avrupa şampiyonları yetiştirdiğini hatırlatan Türkiye Wushu Teknik kurul Başkanı ve Milli Takımlar Teknik Direktörü Akif İnci,” Kartal Belediye Başkanımız Op. Dr. Sayın Altınok Öz’e şahsım ve sporcularımın adına teşekkür ediyorum.

 İlk defa Kartal belediyesi çok büyük imkansızlıklar içerisinde yaşam mücadelesi veren, Amatör bir ruhla Dünya, Avrupa ve Türkiye çapında şampiyon sporcular yetiştiren Uzakdoğu sporları yapan spor kulüplerimize göstermiş olduğu samimiyet ve katkı bizler için çok önemlidir. Önceki belediyeler Sayın Öz’ün Uzakdoğu sporlarına yapmış olduğu maddi yardımı yapmamıştı.

Sadece bu maddi yardımlar FUTBOL kulüplerine yapılıyordu. Yani Uzakdoğu sporları bu tür belediye yardımlarından yararlanamıyordu” şeklinde konuşarak duygularını dile getirdi.

EŞİT OLMASI GEREKİYORDU

     1989 Avrupa 2. 1990 Dünya 4. Uzman Antrenör Akif İnci, şöyle devam etti; “ Yaklaşık 35 yıldır sporun içindeyim, hiçbir kuruluştan şimdiye kadar maddi ve manevi yardım görmedik. Sağ olsunlar Kartal’ın spor sever Belediye Başkanımız Op. Dr. Sayın Altınok Öz, Kartal’da bulunan yanılmıyorsam 14 Amatör Futbol Kulübüne ve DÖRT Uzakdoğu spor kulübüne 2 bin 500 Tl maddi yardım yapıldı.

Azdır çoktur hiç önemli değil önemli olan nedir biliyor musunuz? Biz kulüp olarak, kendi şahsım için söylüyorum. Dünya Şampiyonu, Avrupa Şampiyonu ve sayısız Türkiye şampiyonu çıkarmış bir spor kulübü ve Antrenör olarak bizi üzüyor. Kartal Belediye Başkanımızı bu anlamlı yardımına çok teşekkür ediyoruz. Ne olursa olsun. Sayın Başkanın şahsiyeti ilgilendiriyor bizi. Yardımın bizi yaralayan bir tarafı oldu. Bizim Branşlarımıza çok cüzi bir rakamla verildi.

Adı şöyle kondu. “Karate kulüpleri para kazanıyor” şeklinde ilgililer örnek gösterdi. Bizler Uzakdoğu sporları yaptıran Amatör spor kulüpleri olarak bizler para kazanmıyoruz. Tam tersine bizlerden gidiyor. Ne dense FUTBOL kulüplerine bize yapılan yardımın Üç katı yardım yapılıyor bizlere onlara verilenin de Üç’te biri verildi. Yani 2 bin 500 TL.” hatırlatması yaptı.

SAHİP ÇIKSINLAR

    Türkiye Wushu Federasyonu Teknik Kurul Başkanı ve Milli Takımlar Teknik direktörü Akif İnci, şöyle devam etti: “  Ya eşit vereceksin yada hiç vermeyeceksin. Şayet adaletli işin adil olmak istiyorsan bu böyle olmalı ve Kartal Belediyesi’nce verilen maddi yardım mantıken eşit dağıtımı yapılmalıydı. Burada adaleti sağlamak zorundasınız.

Futbol kulüpleri de Amatör bizde amatörüz. Futbol kulüpleri Kartal’da ne ürettiler? Biz yıllarımızı bu spora verdik, biz sporcularımızın her şeyiyle ilgileniyoruz, ilgilenmeye de devam edeceğiz. Yetkililer ve yerel yönetimler hiçbir menfaat beklemeksizin Türk sporunu ve sporcusuna hizmet eden bizleri sahip çıksınlar. Sokaklardan aldığımız her çocuk işlersen bir mücevher oluyor, işlemesen bir BOMBA oluyor” diye konuştu.

FETHİ SATICI