MENÜ ☰
Ramazan Ayı
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Manşet, Teknoloji, Toplum » Volvo FH16 700’ün İlk Teslimatı Gerçekleşti!

Volvo FH16 700’ün İlk Teslimatı Gerçekleşti!Volvo Kamyon fabrikası, dünyanın en güçlü kamyonu Volvo FH16 700hp’nin ilk teslimatı için kapılarını açtı.  Norveç’ten Spesial og Tungtransport AS Taşımacılık, dünyanın en güçlü seri üretim kamyonun ilk sahibi oldu.  Böylece Volvo FH16 700, gücünü Norveç’in dağlık batı sahillerindeki zorlu şartlarda göstermek için yola çıktı.

Dünyanın en güçlü kamyonu Volvo FH16 700hp’nin ilk teslimatı için Norveç’in batısında petrol ürünleri uzun mesafe taşımacılığında kullanılmak üzere Spesial og Tungtransport AS Taşımacılık’a yapıldı. Spesial og Tungtransport AS Taşımacılık şirketinin sahibi Tore Aase, 700 beygirgücü ve 3150 Nm torku ile zorlu yollarda kullanılacak olan Volvo FH16 700hp’yi seçme nedenlerini şöyle açıkladı: “50 tona kadar ağır taşımacılık yapıyoruz. Bölgemizde yollar genelde oldukça dar ve uzun kilometreler boyunca eğimli. Yani her zaman çok fazla güce ihtiyacımız var. Bu gücü ve aynı zamanda yakıt tasarrufunu en ideal şekilde Volvo FH16 700 ile sağlayacağımıza inanıyoruz. Bununla beraber I-Shift şanzıman da tercih sebeblerimizden biri. Çünkü sürekli vites değiştirmek zorunda kalmamak bir şoför için çok büyük rahatlık.

Daha yüksek güç

Firma sahibi Tore Aase, yılda 200 günü kamyonda geçiriyor. Norveç’in zorlu batı kıyılarında devam eden sürüşlerinde araçlarının gücü ön plana çıkıyor. 18 yıldır sadık bir Volvo müşterisi olan Tore Aase; “Farklı marka kamyon ve çekiciler kullandım ama Volvo’dan vazgeçemiyorum. Ayrıca Volvo bayimden çok iyi hizmet alıyorum” diyor.

Eşsiz performans ve yakıt tasarrufu

Volvo FH16 700hp dünyanın en güçlü kamyonudur ve en zorlu taşımacılık şartları için üretilmiştir. 700 beygir gücünde olmasına rağmen, emisyon hacminde ve yakıt tüketiminde hiçbir artış yoktur. Hatta nitrojen oksit emisyonu eski modele göre %40 azalmıştır. Ayrıca Volvo FH16,  Euro5 emisyon standartlarını karşılamaktadır.

Volvo Kamyon Avrupa Genel Müdürü Claes Nilsson açıklamasında; “FH16 700, performans ve yakıt tüketimini bir arada sunmasıyla pazarda çok ayrı bir yerdedir. Zorlu koşullarda hizmet veren müşterilerimiz tarafından şimdiden yoğun ilgi görüyor” dedi.

Tuve fabrikasında üretiliyor

Yeni FH16 700hp, İsveç’in Göteborg kenti yakınlarındaki Volvo’nun Tuve fabrikasında üretiliyor. Bu modelin farklı bir başarı göstereceğini belirten Volvo Kamyon Tuve Fabrika Müdürü Johan Jinhage  “ Dünyanın en güçlü kamyonunu üretmek ve tedarik etmek bizim işimiz olduğu için çok guruluyuz. Müşterimize ilk anahtarı teslim etmek gelecek için çok önemli bir dönüm noktası” dedi.

Etiketler: , , ,
📆 08 Ağustos 2009 Cumartesi 13:37   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR