- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

Erdem, kent konseyi çocuk meclisini kabul etti.

Sancaktepe Kent Konseyi Çocuk Meclisi Yürütme kurulu üyeleri  Kent Konseyi Merkezinde olağan Yürütme kurulu toplantısını gerçekleştirdikten  sonra Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail ERDEM’i ziyaret ettiler. Geçmişe dönük projelerinin  uygulanma aşamalarını tartışan çocuk meclisi yürütme kurulu üyeleri ,  gelecek dönem çalışmaları konusunda fikir alış verişinde bulundular. Uygulanmakta olan Çocuk dergisi Projelerini yayına hazırlayan Belediye Basın yayın ve halkla ilişkiler müdürlüğünü de ziyaretlerine dâhil ettiler.

KENT KONSEYİ BAŞKANI KARABİBER’DE ZİYARETE KATILDI.

Başkanlık Makamında gerçekleşen ziyarete Kent Konseyi Başkanı İsmail ERDEM’de katıldı.

Ziyarette çocuk meclisi başkanı ve yürütme kurulu üyeleri Sancaktepe genelindeki okullarda yaşanan sıkıntıları ve çocuk dergisinin sayısının artırılması, içeriğinin biraz daha öğrencilere yönelik olması noktasında dilek ve temennilerini birinci ağızdan Belediye başkanına ilettiler. Ziyaret esnasında İlçe Milli eğitim Müdürünün de Başkanlık makamına tesadüfen gelmesi çocuk meclisinin bir taşla üç kuş vurması olarak değerlendirildi. Yöneticilerinin üçünün de İSMAİL adı taşıması ayrı bir günden konusu oldu çocuklar arasında. Belediye başkanı İsmail ERDEM, İlçe Milli eğitim Müdürü İsmail GÜRPINAR, Kent konseyi Başkanı İsmail KARABİBER’i toplantı sonrasında bir arada bulmak çocuk meclisini çok mutlu etti.

Belediye Başkanı İsmail ERDEM; Çocuk meclisini kabulünde Çocuklara hitaben yapmış olduğu açıklamada kısaca Şunları söyledi;

“Kent Konseyimizin küçük yürekleri olarak bakıyorum büyük düşünüyorsunuz. Sizlerin şahsında Kent konseyimizi bir kez daha tebrik ediyorum. Sizin fikirleriniz bizim için çok önemli. Size yapılan yatırım geleceğe olan yatırımdır. Yarın bizlerin yerlerini alacak olan sizlersiniz. 23 Nisanda İlçemizi Büyükşehir çocuk meclisinde çok güzel şekilde temsil edeceğinizden eminim. Taleplerinizi ilgili müdürlüklerimize en kısa zamanda iletip sonuç alacağımızdan emin olabilirsiniz.” dedi

Kent Konseyi Çocuk Meclisi daha sonra Belediye Basın Yayın Müdürü Birol ALPAT’ı da ziyaret ederek Çocuk dergisi yeni sayısının prova çıktısını incelediler. Çocuk dergisi yeni sayısının bundan sonra daha fazla çocuğa ulaşacağını, içeriğinde farklı konularının olması gerektiğini ilgililere aktardıktan sonra tekrar okullarına geri döndüler.