MENÜ ☰
23 Ocak Uğur Mumcu'yu anma Yol Koşusu
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Manşet, Toplum » İki sanat projesi Pendik’te hayat bulacak
İki sanat projesi Pendik’te hayat bulacak


Pendik Belediyesi gerçekleştirdiği kültür-sanat etkinliklerine iki sanat projesi ile devam ediyor. Crown Plaza’da sanatçılarla toplantı düzenleyen Belediye Başkanı Kenan Şahin; proje üzerinde çalıştıklarını, önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşacaklarını söyleyerek; “Türkiye’nin farklı noktalarında atölyesi olan sanatçıları bir araya getirecek  bir proje” dedi.

Hattattan çiniye, dijital resim çiziminden geleneksel tüm sanatlara kadar farklı sanat dallarındaki birçok usta sanatçı, Pendik Crown Plaza’da bir araya geldi. Sanatçılarla sohbet eden Belediye Başkanı Kenan Şahin, ilçede sanatın kalitesini daha da arttırmaya yönelik iki yeni sanat projesi üzerinde çalıştıklarını söyledi. Projelerle ilgili sanatçıların görüşlerini tek tek not eden Başkan Şahin; “Türkiye’nin farklı noktalarında atölyesi olan sanatçıları bir araya getirecek bir proje” diyerek projeleri önümüzdeki dönemlerde kamuoyu ile paylaşacaklarını belirtti.

Sanata ilgi her geçen gün artıyor

Toplantıda kültür-sanat alanında yapılan faaliyetlerin meyvelerini toplamaya başladıklarını belirten Başkan Kenan Şahin; “Geleneksel sanatlardaki kursiyerler üç, dört senede ustalaştı. Harika sanat ürünleri üretiyorlar. Gayretler boşa gitmedi. Enstrüman kurslarına her yıl 500 kursiyer katılımı oluyor. Bunun yanında Pendik’te tam dört musiki cemiyetimiz oldu. Buna katkı vermek için bir de Türk halk müziği korosu oluşturulması için girişimde bulunduk” bilgilerini verdi.

 

 

📆 19 Nisan 2011 Salı 10:28   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR