- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

Kartallılar için yeni sosyal alanlar yeni parklar hizmette

Kartal Belediyesi Karlıktepe Mahallesi’nde bir parkı daha hizmete açtı.

Kartal Belediyesi ilçe genelinde yaptığı çalışmalarla yaşam alanlarını genişletmeye devam ediyor. Her ay bir parkı ilçeye kazandıran Kartal Belediyesi geçtiğimiz günlerde Karlıktepe’de yapımını tamamladığı parkı vatandaşların hizmetine açtı.

Kartal Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından 2011 yılında yapılması planlanan parklar teker teker tamamlanarak hizmete giriyor. Ortalama her ay bir parkı Kartallılarla buluşturan Park ve Bahçeler Müdürlüğü yeni bir parkın daha yapımını tamamladı.  Karlıktepe Mahallesi Orhan Veli Sokak’ta 1278 m2 alan üzerine kurulan parkın yapımı 2 ay süren yoğun çalışmalarla Kartal Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından faaliyete geçirildi.

Sosyal alanların yanı sıra, spor ve eğlence alanları da bulunan parkın 749 m2’si yeşil alan olarak tasarlandı. 529 m2 yürüyüş ve aktivite alanı bulunan parkta 162 m2 basketbol sahası da bulunuyor. Çocuklar için salıncak, kaydırak, zıpzıp ve tahterevalli gibi oyun takımlarının yer aldığı parkın, elektrik ve sulama sistemleri de teknolojik donanımlar kullanılarak yapılandırıldı.

Yaz ve kış saat ayarlı otomatik elektrik sisteminin kurulduğu dört aydınlatma direğiyle, parkın aydınlatılması gün batımı ve gün doğumuna ayarlı olarak sağlanıyor. Kartal Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Orhan Veli Sokak’ta bulunan parkın yeşil alanlarını, bitkilerin ve ağaçların sulanmasını otomatik sulama sistemiyle gerçekleştiriyor.  Kartal Belediyesi otomatik sulama sisteminin sağladığı elektrik ve su tüketimi tasarrufuyla halka dönük projelerini hayata geçirmeye devam ediyor.