MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Manşet, Toplum » Kartal zabıtası’ndan örnek davranış
Kartal zabıtası’ndan örnek davranış


Kartal Belediyesi Zabıta Acil Müdahale ekibi gece rutin nokta kontrollerinde sokakta başı boş dolaşan bir yaşlı adam gördüler ve gecenin ilerlemiş saatinde neden sokak ta  olduğunu sorduklarında yaşlı adamın Türkçe bilmediğini ve kaybolduğunu anladılar.

YÜRÜYEREK ESENTEPE SEMTİNE GELDİ

Edinilen bilgiye göre, Pendik Sapan bağları semtinde kızının yanında oturan Recep Ruşit, (87) alış veriş yapmak için sabah saat: 10.30 sularında evden ayrıldı. Marketin yolunu şaşıran yaşlı adam yürüyerek Kartal Esen tepe Ankara Caddesi üzerin de dolaşırken sorumlu oldukları bölgede rutin nokta görevini yaptığı belirtilen Kartal Belediyesi Acil Müdahale Ekibine mensup zabıta görevlilerin dikkatini çekti.

KIZININ EVİ TESPİT EDİLDİ

Üzerinde kimlik bulunmayan Recep Ruşit’in Türkçe bilmediğini öğrenen Acil Müdahale ekibi sorumlusu Turgay Kazak, “  Evin adresini sorduk bilmiyordu, üzerinde kimlikte yoktu.

Yaşlı adamı kendi imkanlarımızla bir otele yerleştirerek ailesinin belirlenmesine kadar himayemize almak istedik. Bu arada Recep amca birkaç cümle  yabancı lisan  dilde konuşunca onun Boşnak olduğunu anladık ve Boşnakların yoğun olarak oturdukları Pendik Sapan bağları semtine götürdük. Oradaki bir esnaf Recep Amca’yı tanıdı ve yanında oturduğu kızının evini tarif etti. Saat 22.30 sularında Recep açmayı kızına teslim ettik ” dedi.

Fethi Satıcı

📆 08 Eylül 2011 Perşembe 16:12   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR