MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Eğitim, Flaş » Ahmet Şimşek Koleji anasınıfı ve 1.sınıf öğrencileri okula başlamanın sevincini yaşıyor.
Ahmet Şimşek Koleji anasınıfı ve 1.sınıf öğrencileri okula başlamanın sevincini yaşıyor.


Ahmet Şimşek Koleji anasınıfı ve 1.sınıf öğrencileri okula başlamanın sevincini yaşıyor.

Ahmet Şimşek Koleji uluslararası standartlara sahip dünya koleji olma yolunda ilerliyor.

Kolej, seneler önce İngiltere’de yapılan bir araştırmada Türkiye’de titizlikle seçilmiş İngiliz ve Amerikalı öğretmenler tarafından en iyi İngilizce öğreten kurum ünvanını ve ödülünü almıştır. 45 bin metrekare alan üzerine kurulmuş olan Ahmet Şimşek Koleji kuruluşunun 26. yılında çocuğunun özel okulda eğitim almasını isteyen valilere “vergiler sizden, eğitim bizden” sloganıyla ulaşıyor.

 

Ahmet Şimşek Koleji anasınıfı ve 1.sınıf öğrencileri okula başlamanın sevincini ve coşkusunu yaşadılar. Okul kurucusu Ahmet Şimşek yaptığı konuşmasında “Amacımız bu yuvada sevgi, şefkat, saygı, disiplin çerçevesi içerisinde eğitim kadromuz birlik ve bütünlük içinde çocuklarımızı en üst seviyede yetiştirmek idealinde birleşmektedir.

 

Ahmet Şimşek’in eşi Sanat Yönetmeni Yasemin Kumral Şimşek kolej marşını bestelemiş ve ilköğretim okulunun Koordinatörlüğünü yürütmektedir. Ahmet Şimşek’in kolejin yönetimine iştirak eden bütün çocukları ABD ve İngiltere’de okumuş, Koordinatörler Altay Murat Şimşek ve Tuncay Şimşek halen okul yönetimine yardımcı oldukları gibi kolejin bünyesindeki öğrenci kulüplerini de yönetmektedirler. Spor Okulu Koordinatörü Nilay Şimşek’de geleceğin sporcu Şimşek gençlerini yetiştirmektedir.

 

 

Resmi eğitim ücreti 23 bin TL. olmasına rağmen sadece Maliye Bakanlığı’nın belirlediği vergilerin yıllık ücret olarak alındığı Kartal Atatürk Bulvarı’ndaki Ahmet Şimşek Koleji en başarılı l00 okul arasında 83’üncü oldu.

İngilizce ve Almanca eğitim veren, 140 kişilik İngiliz, Amerikalı ve Türk hocalardan oluşan profosyonel eğitim kadrosuna sahip olan kolejde, Amerika’da Yerleşik İngilizce Kulübü, Müzik, Tiyatro, Folklor, Yüzme, Futbol, Basketbol, Voleybol, Satranç, Bale-Jimnastik, Görgü Kuralları, Resim-Karikatür ve Fotoğraf, Gezi – Gazetecilik-Yazarlık, Kitap Sevenler ve Mezunlar kulübü olmak üzere 16 adet etkinlik kulübü bulunuyor. Kolej’deki akademik kadroya Amerika’dan gelen Yabancı Dil Koordinatörü Jerome Charles Bush da ilave edilince uluslar arası bir kurum haline gelen kolejde, öğrenci çantasını eline alarak Japonya’dan Amerika’ya kadar resmi ve özel kuruluşları dolaşıp cesaret ve bilgi yüklü olarak meramını anlatıp anlaşmalar yapabilecek derecededir.

Yabancı dil kolejin ana konusudur. Bir üniversite kampusünü andıran kolejde yabancı dil ağırlıklı eğitim verilirken, öğrenciler aynı zamanda başarı durumlarına göre Ahmet Şimşek’in California Las Angeles’da diğer 2 oğlu Yıldırım Ahmet Şimşek ve Enis Yasin Şimşek’in kurduğu dil okuluna gitmeye hak kazanıyor.

 

İzmir, Yalova, Gebze ve İstanbul’un birçok ilçesinden çok sayıda öğrencinin kayıt yaptırmak için geldiği Ahmet Şimşek Koleji bu yıl 1600 öğrenciye eğitim öğretim verecek. Yıllık okul taksitlerinin en az 473, en fazla ise 800 lirayı geçmediği kolejde kayıt yaptırmak için gelen velilerden peşinat, zam, vade farkı ve öğrenci ve ebeveynlerinin yararlandığı etkinlik kulüpleri için ekstra ücret alınmıyor.

Her yıl kolej dışından 200 öğrenciye üniversiteye hazırlık kursunun da verildiği Ahmet Şimşek Koleji’nde 2011-2012 eğitim öğretim yılında ücretleri anaokulu için 5.676 TL, ilkokul için 6.876 TL, ortaokul için 7.356TL, lise için de 7.956 TL olarak belirlendi.

 

 


Galeri
Etiketler: , ,
📆 14 Eylül 2011 Çarşamba 16:57   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR