MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Belediye, Büyükşehir, Flaş, Mahalleler » Ankara caddesi ve Hamam sokağa araç giremeyecek!
Ankara caddesi ve Hamam sokağa araç giremeyecek!


İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Koordinasyon Merkezi (UKM) tarafından, Kartal Ankara Caddesi ve Hamam Sokağı ARAÇ Trafiğine yasakladığı öğrenildi.

Büyükşehir belediyesi’nden yasaklama

Kartal’ın ticaret merkezi konumunda olduğu belirtilen Ankara Caddesi ve Barlar Sokağı haline dönüştürülen ve tepki alan Hamam Sokağa bundan böyle motorlu araçların sokulmayacağı belirtildi.

ESNAF TEPKİ GÖSTERDİ

Kartal Belediyesi Zabıta Müdürü Atilla İlgün, “ İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Koordinasyon Merkezi Ankara Caddesi ve Hamam Sokak’a araçların girişlerinin yasaklandığını bildiren resmi yazı bize ulaştı. Gereken ne ise yapılacaktır” derken ilgili konu hakkında görüşlerini aldığımız Ankara Caddesi ve Hamam sokak esnafı “ Yasaklama kararının olumlu ve olumsuz ayrıntıları var.

Günün her saatinde kapalı kasa kamyon, kamyonet ve özel araçlar Ankara caddesi ve Hamam sokakta adeta cirit atıyorlar. Yaya güvenliğini tehdit eder boyuta gelen araçlara Ankara Caddesi’nin ve hamam sokak’ın her türlü araç girişine yasaklanmasının olumlu taraflarının olduğu gibi olumsuz yanları da var. Mesela Ankara Caddesi ve Hamam Sokak’ta iş yerleri bulunan esnaf mal sevkiyatlarını yapmakta zorluklarla karşılaşacak” şeklinde tepki gösterdiler.

PENDİK ÖRNEK GÖSTERİLDİ

Bazı esnaf erbabı da günün belirli saatlerinde Ankara Caddesi ve Hamam sokak’a sadece yük getiren araçlara açık tutulmasını, özel otomobillere kapalı tutulmasını savundular. Bazı esnaflarda aynı uygulamanın komşu ilçe Pendik’te başarılı bir şekilde uygulandığını hatırlattılar. Bu arada kapalı kasa kamyon ve kamyonetlerin günün her saatinde özellikle Ankara Caddesine girmek istemeleri zabıta görevlileri ile tartıştıkları objektifimize yansıdı.

KONTROL BAŞLATILDI

Bu arada Kartal Belediyesi Zabıta Müdürü Atilla İlgün, özellikle yeni açılan iş yerlerinin özellikle takip edildiğini ve bu iş yerlerinin açılış ruhsatı alıp almadıkları hem zabıta görevlilerince hem de Ruhsat-Denetim Ekiplerince çok geniş kapsamlı kontroller başlatıldığını açıkladı.

FETHİ SATICI

Galeri
Etiketler: , ,
📆 16 Eylül 2011 Cuma 17:13   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR