MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Genel, Manşet » Petra’ya iki ödül birden
Petra’ya iki ödül birden


Doğrudan pazarlama sektörünün ülkemizdeki en önemli markalarından olan Petra, Ambalaj Sanayicileri Derneği tarafından düzenlenen “Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması 2011”de iki kategoride birden ödül kazanma başarısı gösterdi.

Doğrudan pazarlama sektörünün Türkiye’deki en güçlü ve prestijli şirketleri arasında yer alan Petra, Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından düzenlenen “Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması 2011”de iki kategoride ödüle layık görüldü.

ASD tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen, Türk firmalarının yurtiçinde ve yurtdışında üretip piyasaya sundukları ürünlerle katılabildikleri yarışmada bu yıl 10 farklı kategoride toplam 109 proje Altın, Gümüş ve Bronz ödüllerin sahibi olabilmek için yarıştı. Yarışmaya “Diğer Gıda Dışı Ürün Ambalajları” ve “Grafik Tasarımı” kategorilerinde katılan Petra, iki kategoride de ödül kazanmayı başardı.

Petra, “Diğer Gıda Dışı Ürün Ambalajları” kategorisinde Ecolinn Biyoçözünür Temizlik Serisi ile ikincilik ödülü Gümüş Ödül’ün sahibi olurken, Biorichi Medikal Kozmetik Serisi ile de “Grafik Tasarımı” kategorisinde üçünçü olarak Bronz Ödül’e layık görüldü. Petra’nın ödüllü ambalajlarının tasarımları, Arman Tasarım’da görev yapan Hatice Armağan tarafından yapıldı.

Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması 2011’de kazananları belirleyen Seçici Kurul, Ambalaj Sanayicileri Derneği’nin koordinasyonunda bir araya gelen, her biri kendi sektörünün önde gelen isimlerinden oluşturuldu. Kurul ödül sahiplerini belirlerken, ambalajın içerdiği ürünü koruma/saklama yeterlilik ve başarısından, ambalajın biçiminin yeni, özgün, farklı ve ilgi çekici olmasına kadar uzanan geniş bir yelpazeye yayılan kriterleri esas alarak değerlendirme yaptı.

Çırağan Palace Kempinski İstanbul’da düzenlenen ödül töreninde bir konuşma yapan Petra Genel Müdür Yardımcısı Hakan Yedier, Petra’nın çeyrek yüzyılı aşan başarılarla dolu marka geçmişine yeni ödüller eklemenin mutluluk verici olduğunu belirterek şunları söyledi: “Bu yıl ikincisi düzenlenen Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması, WPO (World Packaging Organization – Dünya Ambalaj Örgütü) tarafından akredite edilerek yetkinliği tanınmış önemli bir yarışma. Petra’nın “doğaya saygılı, yenilikçi ürünler geliştirerek insan sağlığına ve yaşamına katkıda bulunma” misyonuyla birebir örtüşen böyle bir yarışmada 100’den fazla ürün arasında iki ödüle birden layık görülmek bizi gururlandırdı. Bu misyonu hayata geçirmemizde sonsuz emeği bulunan, sayıları 60 bini geçen Petra satış temsilcisi arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum.”

 

Petra Hakkında:

Türkiye’de doğrudan pazarlama sektörünün güçlü ve prestijli şirketleri arasında yer alan Petra, doğrudan satış modeliyle 60.000’den fazla satış temsilcisine sahiptir. Doğaya saygılı, yenilikçi ürünler geliştirerek insan sağlığına ve yaşamına katkıda bulunma misyonuyla yola çıkan Petra, 25 yıllık deneyimiyle temizlik ürünlerinden mutfak malzemelerine, pişirme gereçlerinden kozmetik ürünlerine kadar uzanan geniş bir yelpazede nitelikli ürünler sunmaktadır. Merkez ofisi İstanbul’da bulunan Petra, hizmet noktaları sayesinde satış temsilcilerinin siparişlerine Türkiye’nin her noktasında internet, telefon veya faksla 7 gün 24 saat yanıt vermektedir.

Etiketler: ,
📆 17 Eylül 2011 Cumartesi 12:58   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR