MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Etkinlikler, Flaş » Tuluyhan Uğurlu’dan ile İstanbul’un Zirvesinde Konser
Tuluyhan Uğurlu’dan ile İstanbul’un Zirvesinde Konser


236 Metrede Müzik ve 360 ° İstanbul

 

Geçtiğimiz ağustos ayında İstanbul’un en yüksek binası Sapphire’de 236 metrede sahneye çıkan sanatçı,  büyük ilgi gören konserlerini aynı mekanda tekrar ediyor.  Konserler, Sapphire Seyir Terası’nın bir üst katında (55. Kat) 360 derece İstanbul manzaralı etkinlik salonunda gerçekleşiyor. Salonun yere kadar inen camlarından muhteşem İstanbul manzarası eşliğinde sunulacak konserlerde Tuluyhan Uğurlu, “Sonsuza Kadar İstanbul” isimli eserini seslendiriyor. Eser İstanbul üzerine hazırlanmış muhteşem bir görsel gösteri eşliğinde sunuluyor.  (Konserin yapılacağı salondan izleyeceğiniz İstanbul manzarasının bir bölümünü ekteki fotoğrafta görebilirsiniz)

İndirimli biletler için Ayşe Engez’e  ayse@tuluyhanugurlu.com adresinden mail atabilir, 0532 610 48 95 numaradan arayabilirsiniz. Piyanist Tuluyhan Uğurlu’nun zirvedeki yolculuğu sürüyor.

İstanbul göklerinde uçmaya hazır mısınız? 14 Ekim Cuma ya da 15 Ekim Cumartesi akşamları saat 20.30’da  İstanbul’un 8. Tepesi’nde Sapphire’de, yaşadığımız ve belki de farkına varmadığımız bu muhteşem kenti  hiç görmediğimiz açılardan içimize çekmeye hazırlanıyoruz. Tuluyhan’ın piyanosu bize yeni mutluluklar sunmaya, dünü, bugünü ve yarını tek bir günde yaşatmaya hazırlanıyor. Sapphire teras katında çay ya da kahvenizi yudumlayıp, tümüyle üzeri açık 56. Katta fotoğraflarınızı çekip, ardından muhteşem bir konserde bu ortak mutluluğu yaşamak ister misiniz?

“Birlikte düşlerimizde İstanbul’u geleceğe hazırlıyoruz.”  2003’den beri konserlerini konser salonlarının dışına taşıyan ve müziği ile mekânın enerjisini birleştiren Tuluyhan Uğurlu ilk kez teknoloji ve bilimin muhteşem beraberliği ile göklere yükselen çağdaş bir başyapıtın zirvesinde çalıyor.261 metre anten yüksekliği ile Avrupa’nın en yüksek binası olan Sapphire İstanbul’da konser vermesinin nedenini Tuluyhan Uğurlu şöyle anlatıyor:

“Yaşam sizin dünyaya ve hatta kâinata nereden baktığınıza bağlı olarak gelişiyor. 2006’dan beri dinleyicimi Dünya Başkenti’nin tarihi mekanlarında gezdirmeye, yaşadığımız bu muhteşem kenti  farklı bir bakışla görmeye  ve  düşündürmeye çalıştım. Şimdi hep birlikte insanın yapabileceği en ileri teknoloji ile imar edilen bir çağdaş başyapıta,  İstanbul’un zirvesine çıkıyoruz ve kente bir de yukardan bakıyoruz.

Günlük karmaşadan uzak, güzellikleri ve eksikleriyle İstanbul’u izliyoruz. Ve zirve noktasında kendimize soruyoruz: ‘Ben bugüne kadar türlü güzelliklerini yaşadığım, o büyük enerjisini paylaştığım bu kent için ne yapabilirim, ne düşler kurabilirim’ diye düşünüyoruz. Birlikte düşlerimizde İstanbul’u geleceğe hazırlıyoruz. Düşlerimizin sınırı yok, düşlerimize kimse karışamıyor. Ve şunu çok iyi biliyoruz ki, her şey düşlerle başlıyor ve dünya geleceğe hazırlanıyor.”

 


Etiketler: , ,
📆 19 Eylül 2011 Pazartesi 12:23   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR