MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Etkinlikler, Manşet, Spor » UNO İstanbul Sailing Cup 2011 Sonuçları Belli Oldu
UNO İstanbul Sailing Cup 2011 Sonuçları Belli Oldu


Marmara Yelken Kulübü-UNO’nun organize ettiği, Marmara Denizi’nin en kapsamlı yarışlarından biri olan ve bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen UNO İstanbul Sailing Cup, Marinturk İstanbul City Port ev sahipliğinde tamamlandı.

17 Eylül’de Pendik-Çınarcık rotasında mini inshore ve 18 Eylül’de Pendik önünde şamandıra yarışı mücadelesiyle devam eden UNO İstanbul Sailing Cup 2011’de; IRC 1 sınıfında Goblın 3, IRC 2 sınıfında Outlaw, IRC 3 sınıfında Turkcell Alize, IRC 4 sınıfında ise Efes Saılıng – Zıg Zag isimli tekneler yarışları birincilikle tamamladı.

Katılımcı tekne sayısı her yıl artan ve üçüncü yılında 17 teknenin mücadelesine sahne olan UNO İstanbul Sailing Cup’ta, tüm tekneler yine bir noktadan hareket etti ve yarışlar boyunca aynı iskelede bağlandı.

18 Eylül Pazar akşam üzeri gerçekleştirilen, ödül töreni ve coşkulu kutlamalarda tüm sınıfların kupalarının dağıtılmasının ardından, UNO İstanbul Sailing Cup 2011 sona erdi ve bir sonraki yıl için geri sayım şimdiden başladı.

Tüm dereceler:

Irc1 sınıfı

Birinci:          Goblın 3

İkinci:           Fb 1 – Garanti Saılıng

Üçüncü:        Asterısk/Uno

 

Irc2 sınıfı

Birinci:          Outlaw

İkinci:           Yapıartı Mobydıck

Üçüncü:        Keyfim 3 buçuk – Ceva Logistics

Irc3 sınıfı

Birinci:          Turkcell Alize

İkinci:           Passıon One

Üçüncü:        Keyif

Irc4 sınıfı

Birinci:          Efes Saılıng – Zıg Zag

İkincisi:         Ada – Pupa Adrenalın

Üçüncü:        Xl

UNO İstanbul Sailing Cup Hakkında:

2005 yılından bu yana yelken sporuna destek veren UNO, 2008 yılında gerçekleştirilen Marmara Yelken Kulubü – UNO birlikteliğinin ardından yelken sporu ile tanıştırdığı 900 yetişkin ve genç ile, yelken sporunun en büyük destekçisi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

İlki 2009 yılında yapılan UNO İstanbul Sailing CUP’ a 3 farklı IRC sınıfından 12 tekne katılmış; IRC 1 sınıfındaki klasmanda UNO (Hasip Gençer) , IRC 2 sınıfında Capricorn (Erdoğan Soysal), IRC 3 sınıfında ise Turkcell – Alize (Sinan Sümer) birinci olmuşlardı.

16 teknenin mücadele ettiği ikinci yılda ise; IRC 1 sınıfındaki UNO birinciliği yine göğüslemiş, IRC 2 sınıfında Aggresivo – Kahve Dünyası, IRC 3 sınıfında Turkcell–Alize, IRC 4 sınıfında ise XL birinci olmuştu.

📆 19 Eylül 2011 Pazartesi 12:39   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR