MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Etkinlikler, Genel, Manşet, Spor » Genç halterciler Avrupa’da madalyaları topladı
Genç halterciler Avrupa’da madalyaları topladı


Milli Halterciler Avrupa 23 Yaş Altı ve Gençler Şampiyonası’ndan 5’i altın, 21 madalya ile takım halinde Avrupa 3.sü olurken yurda da mutlu döndüler.
Turkcell’in, Spor Genel Müdürlüğü işbirliğiyle yürüttüğü Geleceğe Koşanlar projesi kapsamında sponsoru olduğu Halter Milli Takımı, Romanya’nın başkenti Bükreş’te 9 – 18 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Avrupa 23 Yaş Altı ve Gençler Halter Şampiyonası’nda büyük bir başarıya daha imza attı.
15 erkek, 10 bayan olmak üzere toplam 25 genç milli halterci, 5 altın, 5 gümüş 11 bronz toplam 21 madalyayı boyunlarına taktı. 23 yaş altı erkek, genç erkek ve genç bayanlar takım halinde Avrupa 3.lüğüne uzanırken 23 yaş altı bayan takımıda Avrupa 4. sü oldu.

Şaziye okur avrupa’ nın en iyisi
Şampiyona sonunda yapılan kupa töreninde, turnuvada 3 gümüş madalya kazanan Şaziye Okur, 48 kiloda Avrupa’nın en iyi genç bayan sporcusu seçilerek kupasını aldı.
Milli haltercilerin başarısını değerlendiren sponsor firma yetkilisi Koray Öztürkler, geleceğe koşanlar projesini, bireysel dallarda Türkiye’yi uluslararası arenada başarıyla temsil edecek genç sporcuları desteklemek ve başarı çıtasını yükseltmek amacıyla hayata geçirdiklerini söyledi.
“Genç sporcularımızın doğru desteklerle sürekli ve çok çalışarak başarıya ulaşacaklarına inanıyoruz.” diyen Öztürkler, şöyle konuştu:
”Genç haltercilerimizin göstermiş olduğu başarı bizleri hem gururlandırıyor hem de yolumuzda daha kararlı yürümemiz için motivasyon kaynağı oluyor. Genç haltercilerimizi tüm kalbimizle kutluyor, gelecekte büyükler kategorilerinde şampiyonluklar kazanacaklarına da inanıyoruz.”
Halter Federasyonu Başkanı Dr. Hasan Akkuş da konuyla ilgili açıklamasında, halterde elde edilen başarının planlı çalışmayla mümkün olduğunu belirterek, şunları söyledi:
“23 yaş altı ve genç millilerimizin Avrupa Şampiyonası’nda gösterdikleri performanstan dolayı tebrik ediyorum. Halter branşı, Türkiye’nin uluslararası platformda çok başarılı olduğu bir spor dalı. Biz de halter federasyonu olarak ülkemizi gururla temsil edecek gençleri ileriye dönük yetiştirerek bu başarıların kalıcı olmasını istiyoruz. Gençlerimizin önümüzdeki yıllarda bizi gururlandıracak daha büyük başarılara imza atacaklarına inanıyorum.”

 

CİHAN

📆 20 Eylül 2011 Salı 10:55   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR