MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Kartal’da iş umudu sürüyor
Kartal’da iş umudu sürüyor


Kartal Belediyesi işsizlerle işveren temsilcilerini buluşturmaya devam ediyor.

Kartal Belediyesi işsizlik sorununa yönelik çalışmalara ara vermeden devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda Kartal Belediyesi, işverenlerle işsizleri Ekolojik Pazar Eğitim Çadırı’nda bir araya getirmişti. Yapılan görüşmeler sonrasında uygun olan adaylara iş umudu doğmuştu. Bu kapsamda Kartal Belediyesi geçtiğimiz hafta boyunca alanında bilinen tanınmış firmaların üst düzey yöneticileri ile Kartallı işsiz gençleri bir araya getirdi. Daha önce Kartal Belediyesi’nin özgeçmiş havuzuna özgeçmişlerini gönderen işsiz Kartallılar Kartal Ekolojik Pazar Çadırı’nda çok sayıda özel firma temsilcisiyle görüştü. Yapılan görüşmelerde firma temsilcileri tarafından işsiz gençlere,  istihdam alanına ilişkin bilgi verilerek;  firmaların kendi alanlarında yaptığı çalışmalar aktarıldı.

Firmalar, hayata geçirdikleri sosyal proje kapsamında personel profillerini İş-Kur ve Belediyelerle gerçekleştirdiği ortak çalışma sonucunda kurumlara iletiyor. Talep ettikleri personel alımları, görüşmeler sonucunda belirleniyor.  Görüşmeler sonrasında işe kabul edilen adaylar, bulunduğu firma tarafından eğitim sürecine alınıyor. Firmalar bir aylık eğitim sonrasında başarılı ve çalışmaya hevesli gençleri bünyesinde istihdam ediyor.

İşverenlerle görüşmeler devam edecek

Kartal Belediyesi işsizlerle işverenleri 2009 yılından beri buluşturmaya devam ediyor. İşsizlerle, işverenleri buluşturmak için oluşturduğu özgeçmiş havuzuna öğrenim ve meslek, deneyim bilgilerini gönderen işsizler, önümüzdeki günlerde de firmaların talepleri doğrultusunda işverenlerle bir araya getirilecek.

 

Etiketler: , , ,
📆 20 Eylül 2011 Salı 18:09   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR