MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Genel, Manşet » Turkcell’in 3g hız testine bir uluslararası ödül daha
Turkcell’in 3g hız testine bir uluslararası ödül daha


Turkcell’in 3G’nin 1. yıl dönümü nedeniyle geçen sene düzenlediği 3G hız testi, PR News Ödüllerinin “En İyi Yıl Dönümü Etkinliği” kategorisinde onur ödülüne layık bulundu. Ulusal basından 32 gazeteciyle aynı gün içinde Diyarbakır ve Paris’te gerçekleştirilen halkla ilişkiler etkinliği, geçen yıl Golden Drum PR Yarışması’ndan da 3 ödülle dönmüştü.
Teknoloji ve iletişim şirketi Turkcell’in 3G’nin 1. yıl dönümünde imza attığı halkla ilişkiler etkinliği, uluslararası bir ödüle daha layık bulundu. Halkla ilişkiler sektörünün prestijli organizasyonlarından PR News tarafından düzenlenen Platinum PR Awards’ta “‘En İyi Yıl Dönümü Etkinliği'” kategorisinde yarışan Turkcell, Diyarbakır-Paris 3G hız testi etkinliği ile onur ödülünü aldı. Diyarbakır-Paris 3G hız testi, son olarak geçen sene Slovenya’da düzenlenen Golden Drum Uluslararası Reklam ve Halkla İlişkiler Festivali’nden 3 ödülle dönmüştü.
Turkcell Kurumsal İletişim Bölüm Başkanı Filiz Karagül Tüzün, “Turkcell, rekabetin yoğun yaşandığı telekom sektöründe lider pozisyonunu büyük bir tutarlılıkla koruyor. Kurumsal iletişim bölümü olarak, Turkcell’in sahip olduğu bu konum bize önemli görevler yüklemekte. Dünya şirketi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen bir kurumu kamuoyuna doğru bir şekilde anlatabilmek çabasıyla dünya çapında ses getiren nitelikli işlere imza atıyoruz. Diyarbakır-Paris 3G hız testinin de planlanmadan uygulamaya her
aşaması, kurumsal iletişim ve etkinlik organizasyon bölümlerimiz ve iletişim danışmanlığımızı yapan ajansımız İz İletişim tarafından titizlikle örüldü. Ödüllerimiz gösteriyor ki, halkla ilişkiler bir takım oyunudur ve Turkcell, bu alanda da küresel rekabet yeteneğine sahiptir. Projeye katkıda bulunan tüm çalışma arkadaşlarımı tebrik ediyorum” dedi.

Ödül töreni New York’ta gerçekleşti
Dünya çapında en başarılı PR etkinliklerinin değerlendirildiği PR News Ödülleri bu sene 7. kez sahiplerini buldu. 14 Eylül günü New York Grand Hyatt Hotel’de gerçekleşen ödül töreni, PR dünyasının küresel düzeyde en önemli aktörlerinin buluştuğu bir organizasyon oldu. Ödüllerin sahiplerine iletilmesinin ardından bir konuşma yapan McDonald’s ABD’nin Kurumsal İletişim Direktörü Heather Oldani, halkla ilişkiler sektöründeki son trendleri anlattı.

Diyarbakır ve Paris’te 3g mobil internet hız testi

Turkcell’in 30 Temmuz 2009’da hizmete sunduğu 3G teknolojisinin bir yılda geldiği noktaya dikkat çekme hedefiyle yola çıkıldı. Uzun bir planlama ve ön çalışma evresinin ardından, 27 Temmuz 2010’da Turkcell Kurumsal İletişim ekibi, Türkiye’nin tüm ulusal gazetelerinden toplam 32 gazeteciyle beraber sabah özel bir jetle Diyarbakır’a ulaştı. Hasanpaşa Han’da gazetecilerin şahitliğinde Turkcell CEO’su Süreyya Ciliv tarafından gerçekleştirilen 3G mobil internet hız testinde, 13.8 Mbps hız elde edildi. Öğleden sonra Paris’e ulaşan grup, bu kez ayın testi Eiffel Kulesi’nin hemen önünde, Fransa’daki üç mobil operatörün SIM kartlarını ve Diyarbakır’da kullanılan cihazların aynılarını kullanarak tekrarladı. Fransız mobil operatörlerin en hızlısı, yalnızca 3,9 Mbps hıza ulaşabildi ve Turkcell’in Diyarbakır’da 3G abonelerine yaklaşık 4 kat daha hızlı mobil internet olanağı sunduğu kanıtlanmış oldu.

PR NEWS hakkında
PR News, dünya çapında iletişim profesyonellerini bir araya getiren geniş katılımlı ağa sahip bir organizasyon olan The PR Group’un bünyesine yayınlanan haftalık dijital bir gazete. Güncel PR etkinliklerinin derinlemesine analiz edildiği PR News, abonelik sistemiyle çalışıyor. ABD merkezli şirket, The PR Group, halkla ilişkiler sektöründe eğitim ve öğrenim olanakları sunarak iletişim konulu kitaplar yayınlıyor. Şirket aynı zamanda alanında en önemli profesyonelleri buluşturup uluslararası düzeyde
konferanslara ve ödül organizasyonlarına imza atıyor.

 

İSTANBUL (İHA)

Etiketler: , , ,
📆 21 Eylül 2011 Çarşamba 11:54   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR