MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Genel, Manşet » Tedavisi tamamlanan 22 Libyalı ülkelerine gönderildi
Tedavisi tamamlanan 22 Libyalı ülkelerine gönderildi


Libya’daki halk ayaklanmasında yaralandıktan sonra tedavi amacıyla Türkiye’ye getirilen Libyalı muhaliflerden 22’si ülkelerine dönüyor. Bağcılar Devlet Hastanesi’nde tedavileri tamamlanan 22’si yaralı, 8 refakatçisiyle birlikte gördükleri ilgiden duydukları memnuniyetle İstanbul’dan ayırılıp ülkelerinin yolunu tuttu.
Libya’da Muammer Kaddafi yönetimine karşı ayaklanan ve çıkan iç çatışmalarda yaralanan Libyalılar, tedavi için İstanbul’a getirilmişti. 62 yaralıdan tedavisi tamamlanan 22 muhalif bugün Atatürk Havalimanı’ndan ülkelerine gönderildi. Çeşitli yerlerinden yaralanan muhalifler, Bağcılar Devlet Hastanesi’nde gördükleri tedavi sonrası taburcu edildi.
Minibüs ve ambulanslarla Atatürk Havalimanı A Kapısı’na getirilen yaralılar, yeni Libya bayrakları ile kameralara poz verdi. Libya yolunda yeni bayraklarını açarak Türk halkına ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a minnet duygularını dile getiren yaralılar, gördükleri ilgiye teşekkür etti.
Yaşanan iç çatışmada yaralanan ve gördüğü tedavinin ardından ambulansla ülkesine dönmek için havalimanına gelen Libyalı Ali Abdullah, özellikler Başbakan Erdoğan’a teşekkür ettiğini dile getirerek, “Bizler kardeşiz. Dost ve kardeş ülke Türkiye’ye çok teşekkür ederiz. İnşallah bundan sonra kardeşliğimiz de devam edecek. Buradan Türk halkına ve Başbakan Erdoğan’a çok teşekkür ediyorum. Bütün zor zamanımızda bizim yanımızda yer aldı. Kaddafi Libya’yı dünyaya çok kötü bir şekilde tanıttı. Ancak biz bundan sonra Libya’yı dünyaya çok daha iyi bir şekilde kendimizi anlatacağız.” şeklinde konuştu.  Eşyaları ve refakatçileri ile girişte bekleyen kafile, işlemlerinin ardından kendilerini ülkelerine götürecek uçağa bindi.

 

CİHAN

📆 21 Eylül 2011 Çarşamba 12:26   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR