MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Flaş, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Osmanlı ruhu Bilecik’te canlandı!
Osmanlı ruhu Bilecik’te canlandı!


730. Ertuğrul Gazi’yi anma ve Yörük Bayramı Bilecik’in Söğüt kasabasında düzenlenen görkemli törenlerle gerçekleştirildi.

 

İstanbul il Genel Meclis Başkanı ve Kartal eski Belediye Başkanı Av. Hüsamettin Koçak’ın yanı sıra Başbakan Yardımcısı Bekir BOZDAG, MHP Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ, BBP Genel Başkanı Mustafa DESTİCİ, MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, MHP Genel Sekreteri İsmet BÜYÜKATAMAN, TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı ve AK Parti Eskişehir Milletvekili Nabi AVCI, AK Parti Eskişehir Milletvekili Ülker CAN, KİT Komisyon Başkanı ve AK Parti Bilecik Milletvekili Fahrettin POYRAZ,

MHP Bilecik Milletvekili Bahattin ŞEKER, Bilecik Belediye Başkanı Selim YAGCI, İstanbul İl Meclis Başkanı Av. H. Hüsamettin KOÇAK, İstanbul Yörük ve Türkmenler Dernek Başkanı Faruk ŞAHİN. Bilecik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi ÖZCAN, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan GÖNEN, 2. Abdülhamit’in 4. kuşak torunu Abdülhamit Kayıhan Osman oğlu, Dulkadiroğluları Beyliği’nin 4. kuşaktan torunu Hakan Dulkadiroğlu, bulundu.

KOÇAK’TA KATILDI

Manisa Yörüklerinden, İstanbul İl Genel Meclis Başkanı. Av. Hüsamettin KOÇAK Şeyh Edebali Türbesinde Yanındaki heyetle dua ettikten sonra, Şenlik alanında Yörük çadırlarını tek tek ziyaret eden Koçak’a ve Beraberindeki heyet’e.  Günyurdu köyü Çadırında Yörüklerce Gözleme ikram edilip Keyfiye (Poşu) takıldı.  KOÇAK Osmanlının Doğuş yeri olan Bilecik’e gelmekten çok keyif aldığını söyledi.  Bunun Üzerine Bilecik İl Meclis Başkanı H.Hüseyin ÇELİK ve İstanbul Yörük ve Türkmen Başkanı Faruk ŞAHİN önümüzdeki günlerde Bir günlük ziyaret değil 2 – 3 gün kalınması gerektiğini söyleyerek tekrar Gelmek için sözleştiler.

ŞAHİN’E ANLAMLI HEDİYE

Bilecik Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa YÜRÜKÇÜ, Çadırlarını onurlandırdıklarından dolayı. İstanbul İl Meclis Başkanı Av Hüsamettin KOÇAK, Türk Dünyaları Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Mustafa BAŞKURT, Bilecik İl meclis Başkanı H. Hüseyin ÇELİK ve İstanbul Yörük ve Türkmenler Derneği Genel Başkanı Faruk ŞAHİN’e Bilecik Belediyesi yapımı Osmanlı arması hediye etti.

FETHİ SATICI

Galeri
📆 23 Eylül 2011 Cuma 12:09   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR