MENÜ ☰
19 Mayıs Atatürk`ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Flaş, Toplum » Balıkçı Yüksel’in arsası nasıl buharlaştırıldı?
Balıkçı Yüksel’in arsası nasıl buharlaştırıldı?


Yüksel Timuçin, (72) ismindeki Kartallı Balıkçı Yüksel Timuçin,1999 yılında İstanbul Belediyesine kayıtlı bir arsa yı 979.065.000 TL’ye satın alır.

 

 

Tapu Senedinde satış bedeli, Pafta, Ada ve Parsel nosu metre karesi yazılı olan arsa217 m2dir. Yakacık -Balcıdere mekiinde sözde bulunan arsa ne Var ki birden bire buharlaşır ve adeta yok edilir.

 

TÜM BELGELER ELİNDE

“Gayri menkulün tamamı İstanbul Belediyesi adına kayıtlı olup, Kartal Belediye Başkanlığı Harita Müdürlüğü Mesken Gecekondu ve Sosyal Konut Şefliğinin 23.9.1999 tarih ve 564 sayılı yazıları ve bu yazıya ekli 15.9.1998 tarih ve 98/1635 sayılı encümen kararına istinaden işbu gayrimenkulün tamamının 979.065.00 Tl.sına Şaban oğlu Yüksel Timuçin’e satılmasından tesçili edildi” notu ilgili Tapu Senedinde yer almasına rağmen Balıkçı Yüksel Timuçin’in bundan sonra başına gelenler hayli ilginç ve düşündürücü.

Vatandaş Yüksel Timuçin, Tapu Senedi elinde olduğu arsa üzerine başını sokabilecek bir mekan yapmak istemesinden sonra gelişen olumsuzluklar karşısında adeta şoke oldu. Timuçin, konu ile ilgili, önceki Belediye yönetime bir dilekçe verdi ve konunun açıklık kazanmasını istedi. Kartal Belediyesi’nden dilekçesine gelen yanıtta şöyle. İLGİ a) 02.08.2007 gün ve D. 6005 dilekçe b)04.06.2008 gün ve D. 312 sayılı Kartal Belediyesi Meclis Kararı.

19.09.2006 onanlı 1/1000 ölçekli Kartal Güneyi İmar Planı’na, ilgili  a) dilekçe ile yapmış olduğunuz  itiraz ilgi b) Kartal Belediye Meclis Kararı ile incelenmiş olup, itiraz talebi, söz konusu olan dere bandında kaldığından dolayı uygun görülmemiştir.

Bilgi edinilmesini rica ederim.

İmza:

Zeyyat Gümüş Başkan adına Başkan Yardımcısı

Şimdi buyurun Cenaze Namazına.

TIKIR TIKIR VERGİLERİNİ ÖDÜYOR

Gariban Balıkçı Yüksel Timuçin DERE Bandında  bulunduğu gerekçesiyle buharlaşan ve adeta ortanan kaybolan Tapulu  217m2 arsasının yaklaşık 13 yıldır vergisini ödüyor. Kartal  Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in döneminde kendisine satılan ilgili arsanın yalnız 2010 ve 2011 yılında tahakkuk eden toplam 475 TY’yi Kartal Belediyesi  Mali Hizmetler Müdürlüğüne ödediğine dair vezne belgesi  var.

SATARKEN ARSA İDİ SATILDIKTAN SONRA DERE BANDI YAPTILAR

13 yıl önce satın aldığı ve elinde Tapusu olmasına rağmen sahibi olmadığını öğrenen Yüksel Timuçin, “ İlgili arsa resmen bana satıldı ve bedeli de alındı. Tıkır tıkır vergilerini de ödüyorum ne var ki arsanın tamamının 3’te 3’ü buharlaştırılmış. Bu nasıl bir uygulama? Bu nasıl bir mantık? Bana satılırken arsa oluyor, satıldıktan sonra da Dere Bandı oluyor. Ben yaşı ilerlemiş, hasta ve yorgun bir insanım. Eş dostun yardımı ile sağlanan küçük bir kayık ile her gün denize açılıyorum ve tuttuğum 2-3 kilo İstavrit Balığını satarak ayakta durmaya çalışıyorum.

Ayda 450.00 Tl kira ödüyorum ve üç çocuk babasıyım. Yani benim gibi hasta olan eşimle birlikte beş kişilik bir fakir aileyiz. Artık dayanma ve mücadele edecek gücümde kalmadı.

Kartal Belediye Başkanımız Op. Dr. Sayın Altınok Öz’den rica ediyorum. Lütfen bana sahip çıksınlar ve uğratıldığım haksızlıktan beni kurtarsınlar. Tapulu arsamı istiyorum” şeklinde konuşarak önceki belediye yönetimleri tarafından mağdur edildiğini adeta haykıran Balıkçı Yüksel Timuçin son ümidinin de Başkan Öz, olduğunu sözlerine ekledi.

FETHİ SATICI

Galeri
Etiketler: , ,
📆 24 Eylül 2011 Cumartesi 19:46   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR