MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Genel, Sağlık » Yeni Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil İstasyonu Hizmete Girdi
Yeni Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil İstasyonu Hizmete Girdi


Tuzla Belediyesinin katkılarıyla Aydıntepe Mahallesi’nde yaptırılan Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil İstasyonu, düzenlenen  törenle hizmete açıldı. Törende konuşma yapan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı sağlık ocaklarının eksikliklerinin tamamlandığı yegane ilçelerden birisi olmaktan gurur duyuyorum” diye konuştu.

Aydıntepe Aile Sağlık merkezinde yapılan açılış törenine Tuzla Kaymakamı Mümin Heybet, İstanbul İl Sağlık Müdürü Savaş Başar Kartal, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, İstanbul 112 Başhekimi Dr. Metin Arslan, Tuzla Sağlık Grup Başkanı Dr. Kenan Karaman, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Sağlık Grup Başkanı Dr. Kenan Karaman, Tuzla’da sağlık alanında Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın büyük destek verdiğini ifade ederek “ bizlere her anlamda yardım eden, vatandaşların uygun şartlarda sağlık hizmeti almasını sağlayan Belediye Başkanımıza sağlık çalışanları adına teşekkür ediyorum” dedi.

Törende bir konuşma yapan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, toplumun geleceğini hazırlarken o toplumun önemli iki noktasından birinin eğitim, diğerinin ise sağlık olduğunu ifade etti. Yazıcı, “Artık dünya vatandaşı olmak zorunluluğunda olduğumuz bir dünyada yaşadığımızı unutmayarak, bilgilenmek, öğrenmek ve toplumumuzu mutlaka geliştirmek zorunda olduğumuzu biliyoruz. Bundan hareketle yatırımlar yapıyoruz. Eğitim ve öğretim yılının yeni başladığı şu günlerde  38 okulu tadilattan geçirerek okullarımızı eğitime hazır hale getirdik.  Toplumumuzun geleceğini, çocuklarımızın bilgi birikimi dağarcığını, öğrenim ve eğitimini geliştirmek zorundayız” dedi.

Yazıcı, toplumların gelişebilmesi için sağlık alanında da şartların iyi olması gerektiğini vurgulayarak “1 Kasım 2010 tarihi itibarıyla bütün aile hekimlerimizin fiziki şartlarını iyileştirmeye çalışıyoruz. Sağlık hizmeti verilecek alanların yenilenmesi lazımdı. Belediye olarak, tüm fiziki şartları sağladık. Bütün sağlık ocaklarının eksikliklerinin tamamlandığı yegane ilçelerden birisi olmaktan gurur duyuyorum” diye konuştu.

Başkan Yazıcı Büyük Destek Veriyor

İstanbul İl Sağlık Müdür Yardımcısı Savaş Başar Kartal da “2002 yılında 112 Acil sayısı 46 idi. Bugün itibarıyla 160 istasyonumuz hizmet veriyor. 2003 yılında sağlık ocağı sayısı İstanbul‘da 217 idi. Şu an burayla birlikte 864  tane aile sağlığı merkezi faaliyette. 1 Kasım’dan beri açtığımız aile sağlığı merkezi 264. Bu, vatandaşın ayağına sağlık hizmetini götürmek için Sağlık Bakanlığımızın ilçe belediyelerle ortak çalışmalarıyla neler yapıldığının göstergesidir” dedi. Başkan Yazıcı’nın  Aile hekimliği sistemine ve sağlık hizmetlerine büyük katkı sağladığını ifade edenİstanbul İl Sağlık Müdür Yardımcısı Savaş Başar Kartal “ doktorlar arasında en çok konuşulan ve takdir edilen Başkan Tuzla Belediye Başkanıdır. Başkan Yazıcı’nın büyük desteğini görüyoruz” diye konuştu.

Törende konuşma yapan Tuzla Kaymakamı Mümin Heybet “Sağlık, hava gibi, kıymeti yokluğunda anlaşılan bir nimettir. Sağlıklı bir toplum için, ilk derece sağlık kuruluşları büyük öneme sahiptir. Ülkemizde sağlık alanındaki en önemli dönüşümlerden biri olan aile hekimliği sistemine geçişi, ilçemizde yakından takip eden biri olarak, İstanbulumuzun 39 ilçesi arasında bu sisteme en rahat geçen ve sistemi en iyi şekilde işleten ilçe olmamızın gururunu yaşıyoruz. “ dedi. Tuzla Belediyesi’nin Aile Sağlık Merkezlerine verdiği destekten dolayı memnuniyetini ifade eden Tuzla Kaymakamı Mümin Heybet “Elbette bunda en büyük pay, aile hekimliğine ve bir bütün olarak tüm sağlık hizmetlerine büyük destek sunan Tuzla Belediyesi’ne aittir. Ben, Belediye Başkanımız Dr. Şadi Yazıcı’nın 112 istasyonu ve aile sağlığı merkezi gibi iki önemli hizmeti sunmasından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum”  dedi.

Konuşmaların ardından Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil İstasyonu kurdele kesimiyle hizmete açıldı.

📆 28 Eylül 2011 Çarşamba 15:31   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR