MENÜ ☰
19 Mayıs Atatürk`ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Kültür-Sanat » Kartal Musıki Derneğinden Seda Gülbeyaz’lı start!
Kartal Musıki Derneğinden Seda Gülbeyaz’lı start!


Anadolu yakasının konservatuvar niteliğindeki dev kuruluşu Kartal Musiki Derneği, 2011- 2012 eğitim yılına, tanınmış sanatçıların katılımıyla dernek salonunda 29 Eylül saat 19.00 da start veriyor.

Kartal Musıki Derneği Başkanı Dr.ARİF ŞANLI programla ilgili verdiği bilgiye göre; ” Derneğimizin muhteşem açılışında, kokteyl sonrası fasıl icra heyetimizin vereceği mini bir konserin ardından Türk sanat müziğimizin ve TRT’nin seçkin seslerinden sayın Seda Gülbeyaz  güzel sesi ve yorumuyla izleyicilere unutulmaz bir akşam yaşatacak.

Bünyesindeki klasik Türk müziği icra heyeti, bayanlar korosu, gençlik korosu, Türk halk müziği korosu ve fasıl icra heyeti ile gençlik korosunu barındıran Kartal Musiki Derneği”nde aynı zamanda ud, keman, kanun, ney, piyano, gitar, bağlama ve pek çok enstrümanın eğitimi de veriliyor.

Türk sanat müziğinin ihyası ve gelecek kuşaklara bozulmaksızın aktarılmasını kendisinin varoluş misyonu olarak gören Kartal Musiki Derneği”nde kursiyerler nota, solfej, usul, makam, repertuar, beste teknikleri, nefes ve şan dersleri ile iki yıl sonunda sertifikalarını alabiliyorlar. Ayrıca öğrencilerimiz, Kartal Halk Eğitim Müdürlüğü ile yapılan ortak çalışma sonucu, “USTA ÖĞRETİCİ” belgesi verilerek, Halk Eğitimlerde ve diğer kuruluşlarda  “ÖĞRETMEN” sıfatıyla ücretli dersler vermekte ve müzikle ilgili kuruluş ve okullarda görev alabilmektedir.

Geçen yıl şefimiz sayın Dr. Arif ŞANLI yönetiminde değerli saz sanatçılarımız ve üstatlar eşliğinde “Kaynaktan Pınara” seri konserleri ve “Bahar” konserlerinin yanı sıra bayanlar korosunun konserleri ile, genç yeteneklerin ortaya çıkarıldığı yarışma sonrası “genç sesler konser”i ve duayen bestecilerimizden sayın Amir Ateş ve sayın Rıdvan Tandoğan onuruna verilen resital konserlerle kubbede hoş bir seda bıraktı. Ülkemizin müstesna sanatçılarımızdan sayın Melihat GÜLSES ve sayın Bekir ÜNLÜATAER ve Sadun AKSÜT de değerli solist sanatçılarımızla birlikte sahne aldılar.

Bu yıl ise yaşayan duayen bestekarlarımızdan sayın Erol SAYAN”ın onuruna verilecek yeni bestelerinden oluşan konserin yanı sıra, büyük bestekarlarımıza vefa örneği olarak, 1970-80li yılların dillerden düşmeyen, 45 lik plakların ve assolistlerin repertuarını oluşturan şarkıların bestekarı YUSUF NALKESEN anısına dev bir prodüksiyona da imza atılacak.

Ayrıca yine periyodik konserlerimiz ile birlikte yarının ses sanatçılarını bulup ortaya çıkaran genç sesler yarışması ve konseri de bu yılki Türk sanat müziği etkinliklerimiz arasında yerini alacak.

Dernek salonumuzda oda konserleri, saz resitalleri, fasıl ve sıra geceleri, panel ve konferanslar, sanatçı sohbetleri ile, musıkimizin farklı boyutları  siz musıki severlere tanıtılacak” dedi.

 

(ADRES: Kartal Musiki Derneği, Kordonboyu mh. Tekel cd. Atalar viyadük altı, DAP yapı karşısı- Rahmanlar/KARTAL)

📆 28 Eylül 2011 Çarşamba 18:14   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR