MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Etkinlikler, Genel, Manşet, Tuzla » Tuzla’da Duravit Parkı hizmete açıldı
Tuzla’da Duravit Parkı hizmete açıldı


Tuzla’da ilk kez özel bir kurum tarafından yapılan park, düzenlenen törenle hizmete açıldı.
Duravit firması tarafından Evliya Çelebi Mahallesi’nde yaptırılan parkın açılış törenine Tuzla Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Çabuk ve Av. Mehmet Çelikel, Duravit CEO’su Franz Kooh, Duravit 2012 CEO’su Frank Richter, Duravit Genel Müdürü Müfit Ülke, Tuzla Belediyesi müdürleri, Duravit çalışanları ve vatandaşlar katıldı.
Açılış töreninde konuşan Duravit Genel Müdürü Müfit Ülke, Duravit’in sosyal projelerde yer almayı ilke edinen bir kurum olduğunu belirterek, Tuzla Belediyesi ile ortak bir projeyi gerçekleştirmiş olmaktan büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti. Daha önce de, parkın hemen yanındaki alanda, Duravit hatıra ormanı projesini gerçekleştirdiklerini söyleyen Genel Müdür Müfit Ülke, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın, sosyal sorumluluk projelerine verdiği destekten övgü ile söz etti. Ülke, kurum olarak daha bir çok projede yer almayı umduklarını ifade ederek konuşmasını tamamladı.

Törende söz alan Duravit CEO’su Franz Kooh, Türkiye’deki görevi sırasında zaman zaman Tuzla’da bulunduğunu ve Tuzla’yı çok sevdiğini ifade etti. “Tuzla sahilinde yemek yemek ve gezintiye çıkmak beni dinlendiriyor” diyen Kooh, Duravit firması olarak sosyal sorumluluk projelerine her zaman önem verdiklerinin altını çizerek, açılışı yapılan parkın da bu sorumluluğun bir ifadesi olduğunu belirtti. Yurt dışından bir konuk olarak, Türkiye’de çok önemli ve olumlu değişimler yaşandığına dikkat çeken Kooh, yerel ölçekte Tuzla ilçesinin de modern bir kent olma yönünde katettiği mesafeyi hayranlıkla gözlemlediğini ifade ederek, “Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’yı başarılı çalışmalarından dolayı kutluyor ve projelerimize verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Duravit Parkı’nın açılışında konuşan Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Çabuk, Tuzla’da ilk kez özel bir kurum tarafından bir park yapıldığının altını çizdi. “Bu projenin tüm kurumlara örnek olmasını temenni ediyorum” diyen Çabuk, Aydınlı Mahallesi’ndeki 110 dönümlük arazide yapımı hızla devam eden Şelale Park’ı örnek göstererek, Tuzla Belediyesi’nin doğal çevreyi koruma ve vatandaşlara doğal sosyal alanlar kazandırmada örnek çalışmalar yürüttüğünü ifade etti. Ahmet Çabuk, tüm masraflarını üstlenmek suretiyle modern bir sosyal alanı Tuzla halkına kazandıran Duravit yetkililerine teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

 

CİHAN

Etiketler: , ,
📆 30 Eylül 2011 Cuma 12:29   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR