MENÜ ☰
19 Mayıs Atatürk`ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Flaş, Politika, Toplum » Ak Parti Kadın Kollarında Balcı, yeniden başkan!
Ak Parti Kadın Kollarında Balcı, yeniden başkan!


AK Parti Kartal İlçe Teşkilatı Kadın Kolları olağan 3’cü Genel Kurulu Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Çarşaf Liste ile seçime giren ve yeniden Kadın Kolları Başkanlığına aday olan Mimar Hüsna Balcı, 2. Kere AK Parti Kadın Kolları Başkanı seçildi.

AK Parti İstanbul İl Yönetimi, İstanbul Kadın Kolları Başkanı, AK Parti İstanbul Milletvekilleri Mustafa Ataş, Erol Kaya, Osman Poyraz, İdris Güllüce’nin yarı sıra bazı AK Partili Milletvekilleri, AK Parti Kartal İlçe Başkanı Av. Temurhan Yıldız, İlçe Yönetimi, İl Genel Meclis üyesi Kenan Çakal ve Genel Kurul Delegeleri katıldı.

ETKİLİ ÇALIŞMALAR YAPTINIZ

Delegelerin büyük ilgi gösterdiği genel kurulun Divan Başkanlığına Elif Esen, getirildi. Bir dakikalık saygı duruşu yapıldıktan sonra İstiklal Marşımız okundu. Genel kurulda kısa bir selamlama konuşması yapan AK Parti Kartal İlçe Başkanı Av. Temurhan Yıldız, “ Güzel v etkin bir dayanışma örneği sergileyerek Kartal’da güzel bir netice aldık. Bu neticeyi alırken Kadın Kollarımızın “Ana yüreği” dediğimiz şefkat yüreği ile yapmış olduğu çalışmaların bu başarı içersinde ne denli etkili olduğunu gözlerimizle gördük. Biz biliyoruz ki, kadınlarımızın yapmış olduğu çalışmalar etkili ve bereketli çalışmalardır. Bizlerin gidip kapısını çalamadığımız, içeriye giremediğimiz birçok kapıdan sizler içeri girdiniz ve iletişim kurdunuz” hatırlatması yaptı.

AK PARTİNİN KARTALDA OYLARI ARTTI

Yıldız, şöyle devam etti: “ Önümüzdeki seçimlerde de sizlere aynı görevler düşüyor. Sizlerin icraatları nakış örer gibi oldu. Takım çalışmasında çok başarılı oldunuz ve bu başarınız AK Partinin Kartal’da oylarının artmasına neden oldu. Önümüzdeki süreçte, partimizin kadın teşkilatlarına ne denli ihtiyacı olduğunu çok iyi kavrayan bir teşkilat mensuplarıyız.” İfadesini kullandı.

HOŞ GÖRÜNÜZE SIĞINIYORUM

Daha sonra AK Parti delegelerine hitap eden AK Parti Kartal kadın Kolları Başkanı Mimar Hüsna Balcı, Sayın Hazirun genel kurulumuza hoş geldiniz. Sizleri saygı ve saygıyla selamlıyorum. Bugün Kartal’ımızda olağan üçüncü genel kurulumuzu yapıyoruz. Sayın konuklar, çok değerli delegeler. Başarılarla dolu bir buçuk yılı geride bıraktık diyoruz.

Bu süreç içersinde bir Referandum ve bir genel seçim geçirdik. Beraber gerçekleştirdiğimiz çalışmaların meyvesini partimizin oylarına yansıttık. Yine bu süreç içinde bilmeden bazı hatalar işlemiş olabiliriz. Ancak Başbakanımızın dediği gibi çıraklık ve ustalık döneminden bizde kalfalık dönemine geçtik. İnsan ilişkilerinin olduğu her yerde insan istemeden de olsa hatalar olabilir. Zorlu, sıkıntılı süreçlerden geçerken kalpleri incinen, yeterince takdir görmediği iddiası ile yüreği burkulan bir çok kardeşimiz olabilir. Eğer olmuşsa hepinizden anlayış bekliyorum ve hoşgörünüze sığınıyorum” ifadesini kullandı. Bu arada AK Parti  Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın genel kurulu gönderdiği  mesajı okundu. Avrupa Birliği Bakanı ve Baş Müzakereci Egemen Bağış ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Kadir Topbaş’ın göndermiş oldukları çelenkler de dikkat çekti.

GAZETECİLER SALONU TERK ETTİ

Bu arada davetli olarak görev yapan gazetecilerin yanlarına gelen bir BAYAN görevli  “ Fotoğraf çekmeniz bittiyse size dışarı alalım” şeklindeki davranışına tepki gösteren gazeteciler toplu olarak Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’ni terk ettiler ve salon dışına çıktılar.

AK Parti İstanbul İl Genel Meclis üyesi ve İstanbulHaber Gazetesi sahibi Kenan Çakal, gazetecileri salon dışına çıkartan Bayan görevli ile tartıştı. Ve kendisinin yaptığı hareketin çirkin olduğunu hatırlattıktan sonra salon dışına çıktı.

Doğu Karadenizliler Derneği Bahçesinde oturan gazetecilerin yanına gelen Gazeteci Kenan Çakal, “ Arkadaşlar duruma bende üzüldüm lütfen benim hatırım için salona gelin ve genel kurulu izleyin” şeklindeki ricasını geri çevirmeyen gazeteciler buruk ve moral bozukluğu içinde salona döndüler ve görevlerini isteksiz bir şekilde yaptıkları gözlemlendi.

 

Daha sonra seçimlere geçildi kimlik kontrolü yapıldıktan sonra Delege oylarını kullandılar.

Fethi Satıcı

Galeri
Etiketler: , , ,
📆 30 Eylül 2011 Cuma 15:34   ·   💬 2 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR