MENÜ ☰
Ramazan Ayı
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Genel, Manşet » Sultanbeyli’de zabıta ekipleri iş başında

Sultanbeyli’de zabıta ekipleri iş başındaVatandaşların sağlığı için zabıta ekipleri denetimleri sıklaştırdı. Sabahın ilk ışıklarıyla Sultanbeyli’de hizmet veren fırınlar denetimden geçirildi.

Sultanbeyli Belediyesi zabıta ekipleri, ilçede hizmet veren fırınlara sabahın ilk saatlerinde baskın denetimler düzenledi. Denetimlerde ilçe merkezindeki birçok fırında incelemelerde bulunuldu. Denetimler sonucunda çeşitli eksiklikleri bulunan fırınlar tespit edilerek gerekli tutanaklar tutuldu. Zabıta ekiplerinin tespit ettiği eksiklikler arasında ortam hijyeni, personel kıyafetleri ve pasa bezlerinin kirli olması öne çıktı.

Sultanbeyli Belediyesi Zabıta Müdürü Salih Nur’un idaresinde, fırıncıların işe başladığı sabahın ilk ışıklarıyla gerçekleştirilen denetimlere 8 kişilik zabıta ekibi katıldı.  Halk sağlığının korunması adına gerçekleştirilen denetimlerde, genel anlamda bir sıkıntının çıkmaması Sultanbeyli halkının sağlıklı ve standartlara uygun besinler yemesini sağlamak adına sevindirici gelişme olarak nitelendirildi.

Kontroller Devam Edecek!

Zabıta Müdürü Salih Nur, denetimler sonrasında yaptığı açıklamada; “Gördüğümüz bazı eksiklikleri sözlü uyarı olarak işletmecilerimize ilettik ve bu eksikliklerini en kısa zamanda tamamlamalarını istedik. Bazılarında ise cezai işlem uygulamak zorunda kaldık. Düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz bu kontroller sayesinde Sultanbeyli genelinde belli bir standardı yakaladık ve işletmecilerimizden de sağlık kurallarına azami riayet etmeleri çağrımızı yineledik” diye konuştu.

Yapılan Zabıta denetimlerinde fırın kapatmayı gerektirecek eksik ve kusura rastlanmaması ve ekmek gramajlarının tam olması memnun edici önemli gelişme olarak tespit edildi.

📆 07 Ekim 2011 Cuma 16:55   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR