- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

Kartal Zabıtası’dan Kaçak Et Operasyonu

Kartal Belediyesi Zabıta Ekipleri, geçtiğimiz gün Atalar Mahallesi’nde menşei belirsiz kaçak et ve sakatat sevkiyatı yaptığı belirlenen araca baskın düzenledi. Gerçekleştirilen baskında bir tona yakın kaçak et ve sakatat ele geçirildi.

Kartal Belediyesi Zabıta ekipleri menşei belirsiz kaçak et ve sakatat sevkiyatı yapıldığı yönünde bir ihbar aldı. Bunun üzerine harekete geçen ekipler, polis desteği ile sevkiyatın yapıldığı içinde yaklaşık 1 ton paketlenmiş sakatat ve etin bulunduğu panelvan minibüsü, Atalar Mahallesi Atalar Caddesi ve Kortej Caddesi’nin kesiştiği yerde durdurdu. Kimliği belirsiz kişi veya kişiler içinde yaklaşık bir ton menşei belirsiz et ve sakatatların bulunduğu aracı bırakarak kaçtı.

Zabıta ekipleri, güvenlik güçleri ve İlçe Tarım Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, aracın içinde bulunan etleri ve sakatatları inceleyerek tutanak tuttu. Yapılan işlemlerin ardından, Kartal Belediyesi Zabıta ekipleri menşei belirsiz et ve sakatatları araçlara yükleyerek uygun bir şekilde imha edilmek üzere götürdü.

“Denetimler sürecek”

Kartal Belediyesi Zabıta Müdürü Atilla İlgün, Kurban Bayramı’na sayılı günler kala halk sağlığı için denetimlerin arttırılarak devam edeceğini belirtti.

Dolandırıcılar zabıta engeline takıldı

Öte yandan Kartal Belediyesi zabıta ekipleri geçtiğimiz gün Cumhuriyet Mahallesi, E-5 Yan Yol ile Murat Sokak’ın kesiştiği noktada bulunan arsada kimliği belirsiz kişiler tarafından kurbanlık alan satıldığı yönünde ihbar aldı. Bunun üzerine zabıta ekipleri, güvenlik güçlerinin desteği ile alana baskın düzenledi. Baskında sahte evraklarla kurbanlık satış alanı satmaya çalışan ve haksız kazanç elde etmek isteyen kimliği belirsiz iki kişi yakalandı. Yakalanan kişiler, polis tarafından sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

Kartal Belediyesi Basın Yayın Müdürlüğü