MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Belediye, Büyükşehir, Genel, Manşet, Toplum » Başkan Öz: “Büyükşehir Belediyesi kabul etmedi”

Başkan Öz: “Büyükşehir Belediyesi kabul etmedi”Kartal Belediye Başkanı Op. Dr.Altınok Öz, üç dönem Kartal Belediye Başkanlığı görevinde bulunan ve 16.12.1995 yılında, bir düğün davetinde bulunduğu esnada geçirdiği Kalp Krizi sonrasında Vefat eden Kartal eski Belediye Başkanlarından Av. Mehmet Ali Büklü’nün isminin ölümsüzleştirileceğini söyledi. Cumhuriyet Halk Partisi İl Genel Meclis üyesi İlhan Güzelgün ve Kartal Belediyesi Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyesi İbrahim Sarı’nın Büklü’nün isminin bir cadde ve sokağa verilmesi talebine Kartal Belediye Başkanı Op.Dr. Altınok Öz, şöyle açıklık getirdi: “Çavuşoğlu Mahallesi sınırları içerisindeki  “Sanayi Caddesi”nin,  1975-1980 ve 1089-1994 yılları arasında Kartal Belediye Başkanlığı yapan “Mehmet Ali Büklü” isminin “Sanayi Caddesi” ne verilmesi yolunda Meclis kararı alındı ve karar İstanbul Büyükşehir Belediyesine sunuldu.Ne var ki Büyükşehir Belediyesi Rahmetli Mehmet Ali Büklü’nün ilgili Caddeye isminin verilmesini kabul etmedi” hatırlatması yaptı.

Büyükşehir talebi kabul etmedi

Kartal Belediyesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi ilgili birimleri arasında gerçekleştirilen bilgilendirme yazışmasında Kartal Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü ( İlgi (a) yazımız ve eki Meclis kararıyla Kartal İlçesi Esentepe, Topselvi, Yunus ve Çavuşoğlu Mahalleleri sınırları olan Sanayi Caddesi isminin “Mehmet Ali Büklü Caddesi” olarak değiştirilmesi talep edilmiş olup,

İlgi (b) yazınız ile Başkanlığınızca yapımı devam Kartal İlçesi Adres Bilgi Sistemi kapsamında değerlendirileceği bildirilmiştir.

İlçemiz genelinde mükerrer olan 573 adet sokak ile 366 adet yeni isimlendirilecek sokaklara isim sunulmuş olup, sunduğumuz isimler arasında Mehmet Ali Büklü isminin Sanayi Caddesine verilmediği anlaşılmıştır.

2011 Kasım ayı Meclis toplantısında görüşülecek olan; Kartal İlçesi Bilgi Sistemi işi kapsamında tekrar değerlendirilmesi için gereğinin yapılmasını arz ederim 24.04.2011)

Şimdi dikkatle okuyun;

‘İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı Harita Müdürlüğü 15.04.2011 tarihinde göndermiş olduğu resmi yazı şöyle; İlgi: 21.03.2011 tarih, 119-630 sayılı yazınız ve eki 11.03.2011 tarih, 2011/36 sayılı Meclis kararı

İlgi yazı ve eki Meclis Kararıyla; Kartal İlçesi, Yunus ve Çavuşoğlu Mahalleleri sınırları içerisindeki Sanayi Caddesi isminin “Mehmet Ali Büklü Caddesi” olarak değiştirilmesi talep edilmektedir

Söz konusu talebiniz, Başkanlığımızca yapımı devam eden Kartal İlçesi Adres Bilgi Sistemi işi kapsamında değerlendirilecektir.

Bilgilerinizi rica ederim.’

FETHİ SATICI

 

 

 

 

📆 12 Kasım 2011 Cumartesi 15:26   ·   💬 1 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR