- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

Maçın hakemi Tolga Özkalfa, neden agresif davrandı?

Kartalspor yöneticilerinden futbol şube sorumlusu Bayram Kanaç ve Kerem Çeboğlu ortak bir açıklama yaptı.

Kartalspor‘dan ortak açıklama;

“Öncelikle çok iyi hazırlandığımız bir karşılaşmayı kaybettiğimiz için oldukça üzgünüz.

Karşılaşmaya çok iyi başladık ve çok net pozisyonlardan yararlanamadık, bunlardan bir tanesi gol olsaydı maçın seyri çok farklı olabilirdi.

İyi mücadele etmemize rağmen golü yedikten sonra oyundan düştük, ilk yarının son saniyelerinde yediğimiz golle de demoralize olduk.

Oyuncularımız sahada iyi mücadele etti, elimizde olmayan sebeplerden ötürü forvet hattında eksiklerimiz oldu. Futbolcularımıza ve camiamıza inanıyoruz, mücadelemiz devam edecek.

Fakat maçın hakemi hakkında serzenişimiz var.

Kartalspor kulübü olarak geride bıraktığımız 10 hafta içinde hiçbir hakem yada federasyon hakkında bir açıklamamız olmadı. Biz tüm hakemlere güveniyoruz.

Federasyon başkanımız sayın Mehmet Ali Aydınlar’ın dik duruşu ve asaletine güveniyoruz, sonunda kadarda yanındayız. Bizim açıklamamızın Federasyon yönetimiyle hiçbir alakası yoktur. Federasyon başkanımızın Bank Asya 1.lig kulüplerine gösterdiği ilgiden ötürüde kendisine teşekkür ediyoruz.

Karşılaşma sonrasında hiç futbolcularımızda görmediğimiz isyanla karşılaştık, oyuncularımız sinirden ağlıyordu. Futbolcularımızın hemen hemen hepsi orta hakem Tolga Özkalfa’nın küfür ettiğini ve kendilerini aşağıladığını söylüyordu.

Kimden cesaret alıyor?

Bir hakem Fifa kokart’ını göstererek ağza alınmayacak sinkaflı laflar sarf edecek cesareti kimden aldığını çok merak ediyoruz.

Rizespor’dan yana takdir kullandı!

Maçın genelinde takdir haklarını Rizespor’dan yana kullanması, futbolculara benim Fifa kokart’ım var görmüyor musun? diyebilmesi, oyuncularımıza agresif hareketler sergilemesi, hakem soyunma odasını beğenmediğini,” Bu ne biçim soyunma odası” diyerek aşağılar bir biçimde dile getirmesi bizi oldukça üzmüştür.

Biz kendisinden daha üst düzey hakem arkadaşları bu kulüpte misafir ettik, fakat hiçbiri bu şekilde bizi aşağılayama kalkmadı.

Bank Asya 1.lig’de büyük küçük ayrımı mı var? Unutulmamalı ki Kartalspor küçük bir kulüp değildir, küçük bir semtte değildir. Kartal 700.000 kişilik büyük bir kettir. Kartalspor Anadolu yakasının Fenerbahçe’den sonraki ikinci büyük kulübüdür.

Buradan Merkez Hakem Komitesine ricamız var. Lütfen biz Kartalspor’a ve Bank Asya 1.Lig takımlarına hakemler eyyamcılık yapmasın, dünkü karşılaşmayı seyrederlerse bize hak vereceklerdir.

Karşılaşmada kırılan dişi damağına saplanan oyuncumuzun, hakeme bunu ilettiğinde git işine bak demesi, diğer ağır darbe alan oyuncularımızın hakeme olan serzenişlerinde hep hakaret edercesine aşağılamaya çalışması ve tahrik etmesi bizi derinden yaralamıştır. Bu hareketler tribünlerimizi de tahrik etmiştir.

Merkez Hakem Komitesinin bu karşılaşmayı tekrar inceleyip, hakemleri dikkatli bir şekilde uyarmasını istiyoruz” dediler.