- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

Sultanbeyli’de Görülmemiş İhmal!

Sultanbeyli’de, sondaj makinesi taşıyan TIR üst geçide çarptı. Yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya kalan üst geçitten yüzlerce kilo ağırlığında beton sarktı. Buna rağmen önlem alınmayan üst geçitin altından yaklaşık 8 saat boyunca araç trafiği akmaya devam etti.

Hamidiye Mahallesi Atatürk Caddesi üzerinde meydana gelen olay şöyle gelişti; saat 02.00 sıralarında TEM yan yol üzerinde seyreden sondaj makinesi yüklü bir TIR, cadde üzerindeki üst geçite çarptı. Çarpmanın etkisiyle üst geçit darmadağın olurken, TIR olay yerinden ayrıldı. Üst geçidin beton parçalarından birisi kırılarak adeta bir satır gibi altından geçen araçları tehdit etmeye başladı. Yetkililerin bu parçanın kopma ihtimaline karşı trafiğe kapatmamaları olası bir faciaya davetiye çıkardı. Kopuk parçanın altından sabaha kadar yüzlerce araç geçerken, yetkililer ancak saat 10.00 sıralarında yolu araç trafiğine kapattı.


Trafik tamamen durduktan sonra üst geçidin sökülme işlemine başlandı. Bir çok aracın farkında olmadan kopan parçanın altından geçmesi yürekleri ağza getirdi. 

Bu arada, yıkılmak üzere olan üst geçidin altından trafiğin akmaya devam ettiğini gören vatandaşlar, yetkililerin trafiği kesmemesine tepki gösterdi.(CİHAN)