MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel » Kartal Kızılay’da Van’a yardım gönderdi!
Kartal Kızılay’da Van’a yardım gönderdi!


Tıp merkezi ve şubeyi ayırarak çalışmalarını yürütülen Kartal Kızılay’da yardım faaliyetleri tüm hızıyla devam ediyor. Atatürk’ün şöförünün eşi olan Ayşe Yasal, tarafından bağışlanan müstakil bir binada Kızılay şube yardım faaliyetlerini buradan yürütüyor.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Kartal Kızılay Şube Başkanı Mehmet Küçükali, “ Van depreminin ilk gününden itibaren yardımları kabul ediyoruz. Yalnız kullanılmış eşyaları almıyoruz. Afet bölgesine iki kamyon yardım gönderdik. Battaniye, çocuk bezi ve bunun gibi malzemeler olmak üzere. Bizim öğrencilerimiz böyle bir özveride bulunmuşlar, yardımları gerekli yerlere onların adına temsil edeceğiz.

Van depreminde zarar gören insanlara gönderdiğimiz yardım malzemelerinin hepsi yenidir. Bakın, çocuk bezleri var orda. Biz zaten eskileri almıyoruz. Kadın sığınma evine de mütemadi zamanlarda çeşitli yiyecek ve giyecek yardımları gönderiyoruz.

Kartal Kızılay Şubeye yeni bina!

Tıp merkezi ve şubeyi ayırdık, hizmetlerimizi de bu binada yapıyoruz. Daha önce Halkla İlişkiler Müdürümüz Pınar Hanım’ın desteğiyle ev hanımlarına ilk yardım eğitimi veriyorduk. Şu an devam ediyor ancak deprem dolayısıyla bir süre durdurduk.

Bu binayı bize bağışlayan Ayşe Yasal hanım da vefat etti. Eşi Atatürk’ün şoförüydü.1953- 1957 seneleri arasında burada Hürriyet gazetesinin basımı yapıldı. Burası virane bir binaydı, burayı derledik, toparladık. Hanımefendi de vefat ettikten sonra bina bize geçti ve biz de değerlendiriyoruz. Kızılay Şubesi olarak faaliyet gösteriyor” dedi.

Galeri
Etiketler: , , ,
📆 05 Aralık 2011 Pazartesi 15:36   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR