- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

Kepçeyi nereye vursan çöp çıkıyor!

Kartal Uğur Mumcu mahallesinde yapılmak istenen tartışmalı inşaata kazma vuruldu. Resmen çöpün üstüne inşaat çalışması yapılıyor.

 

Takke düştü kel göründü!

Daha öncede, gazetemizden yayınladığımız haberlerle kamuoyunda geniş yankı uyandıran bu inşaat girişimi belediyelerin vermiş olduğu izin neticesinde resmen başlamış oldu.

Gazetemiz gündeme getirmişti!

İlk şantiye çalışması başladığında mahalle halkının da tepkisi sonucu geri adım atılmıştı. Aradan geçen süre içerisinde inşaat sahibi olan S.S. Durusu Konut Yapı Kooperatifi yetkilileri kepçelerle ağaçları sökerek kazmaya başladıkları görüldü. Tedirgin olan mahalle halkı da gazetemize telefon ve mailler atarak rahatsızlıklarını dile getirmektedirler.

Tehlikeye davetiye çıkarılıyor!

Mail yoluyla gazetemize konuyla ilgili tepkilerini ileten mahalle sakinlerinden gelen mesajları paylaşıyoruz;

“Yetkililer bu duruma göz yummamalı” diye tepki gösterdiler.

Gönderilen mesajlarda gönderici isimlerini açıklamadan yayınlıyoruz.  Kartal Haber Gazetesi olarak yayıncılık anlayışı gereği sorumluluğumuzu yerine getirip konuyu yetkililerin dikkatine tekrar sunuyoruz.

İşte gelen mesajlar,

 

1 – *  “Kartal uğurmumcuda çöpün üzerine ev yapacaklar resmen bomba koyuyorlar burası çöplükmüş park olmuş gaz yakma merkezi bile var, ama bu haldeyken bina yapımına izin vermişler vereceğiniz kepçeyi nereye vursan çöp çıkıyor ama yapım iznini bir şekilde almışlar..

——————————
yaşıyorsak bir sebebi var…” 

 

 

1 – * Sayın Kartal Gazetesi  Yetkililleri,

Van depreminin yaşandığı şu günlerde  İmar kanunları ile yeni düzenlemelere  giden hükümetin bu düzenlemeleri açık kapı olarak kullanarak olur olmaz projeleride onayladıkları ortada. Biz oyumuzu verdiğimiz Chp ‘nin artık ne yaptığını açıkca merak eder olduk. Kartal Belediyesi sınırları içerisinde ki  Uğur mumcu mahallesinde eski çöplük alanının üzerine  imar izni veren zihniyete CHP destekli belediye başkanımızın sessiz kalması  ve bu şekilde biz yaptık oldu  devrinin  hala devam ettiğini görmek açıkcası bizi umutsuzluğa itmekten başka bir işe yaramıyor.

Kartal Basını  bu konu ile ilgili  bir günlük haber ile takipsiz kalan haber arşivlerine atmasın lütfen. Burda ki halkın tek sosyal alanının bu şekilde hiç edilmeye çalışılmasına dair haberlerinizin devamını getirin lütfen ?  Zamanı kullanarak unuturarak gene diledikleri gibi hareket eden inşaat yetkilileri Türk halkının nasıl olsa unutulu sonrada devam ederiz biz icraatımıza mantığına basın olarak sessiz kalmayınız. Ayrıca  çöplük üzerine inşaat izni veren zihniyete  sessiz kalmakla  ileride yada şu anda olabilecek felaketler için  bu izni Akp li belediye başkanı tarafından verilmiştir diyeceksiniz.  Çıkıpta kimse size sormayacak mı arkadaşlar o zamanda sizde basın olarak    yapılanları takip neden etmediniz neden engel olmaya çalışmadınız demeyecekler mi.

 

Her geçen gün medyaya olan inancımız  kırılıyor

 

Saygılarımla”

 

 

Gazetemizde daha önce yayınlanan haberlerin linki ektedir…

http://www.kartalgazetesi.com/14459-ugur-mumcu-mahalle-halki-tedirgin [1]

http://www.kartalgazetesi.com/14523-ugur-mumcu-halki-eylem-yapti [2]