- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

Bakan Yıldırım’ın Tuzla ziyareti

Tuzla’yı ziyaret eden Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Denizcilik Fakültesi bünyesinde yapılan ve kendi adını taşıyan öğrenci yurdunun açılışını yaptı. Açılışın ardından geleneksel balık günü etkinliklerine katılan Bakan Yıldırım, Tuzla’da hizmetlerin gerçekleşmesinde, her aşamada sorun çözen, yapıcı olan bir rol üstlenen Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

Tuzla’daki İTÜ Denizcilik Fakültesi Yerleşkesi’nde hayırsever vatandaşlar tarafından yaptırılan ve kendi adını taşıyan yurdun açılışında konuşan Yıldırım, aile kavramının Türkiye’de çok önemli olduğuna vurgu yaparak, bunun Türk milletinin en büyük gurur kaynaklarından birini teşkil ettiğini söyledi.

Yıldırım, aile yapısında geleneklere, büyük ve küçük ilişkisine büyük önem verildiğini dile getirerek, şöyle konuştu:

“İşte burada bir aile fotoğrafı görüyorsunuz. Bu fotoğrafta denizciler ailesi vardır. Denizcilik gelenek ve görenek demektir. Denizcilikte ağabey ve kardeş ilişkisi vardır. İşte bu yurt unutulmaya başlamış ağabey-kardeş ilişkisini, denize gitmeden denizciliği anlatan bir eser olacaktır. Bunun için önemsiyorum. Emeği geçen herkesi yürekten kutluyorum. Bu yurt, ortak çalışmanın ve dayanışmanın bir ürünüdür. 614 öğrenci kapasiteli bu yurt, hayırsever denizcilerimizin ve denizciliğe gönül veren kişilerin gayretleriyle yapılmış ve bugün hizmete açılmıştır.”

Bakan ve rektörden Başkan Yazıcı’ya teşekkür

Tuzla’da gördüğü yatırımlardan ve hizmetlerden övgüyle bahseden Bakan Binali Yıldırım, Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’yı tebrik ederek şunları söyledi: “Belediye Başkanımız Sayın Dr. Şadi Yazıcı, bu hizmetlerin gerçekleşmesinde, her aşamada sorun çözen, yapıcı olan bir rol üstlenmiştir. Huzurlarınızda kendisine denizciler ve bakanlığım adına teşekkür ediyorum”

Yurt açılışında konuşan İTÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin de yurda Bakan Yıldırım’ın adının verilmesini senatonun kararlaştırdığını belirterek, “Sayın Bakanımız her zaman bizim yanımızda olmuş ve desteklerini bizden esirgememiştir. Desteklerinin devamını diliyoruz” dedi.

İTÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin konuşmasını “Hem açılışını yaptığımız yurdumuzun hem kampüsümüzün yapımında, ruhsat alımından hizmete açılmasına kadarki sürede bizlere verdiği katkılardan ve olumlu yaklaşımından dolayı Tuzla Belediye Başkanımız Dr. Şadi Yazıcı Bey’e teşekkür ediyorum. Buranın ruhsat başvurusunu yaptığımız zaman aynı şekilde Sarıyer’de de bir başka ruhsat başvurusu yapmıştık. Sağ olsun Tuzla Belediye Başkanımız dinamik çalışmaları sonucunda ruhsatı aldık, ancak Sarıyer’de hala gerçekleşmedi.” diyerek tamamladı.