- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

Durmuş: ‘Buraya kazanmak için gelmiştik’

Kartalspor teknik direktörü Besim Durmuş, Gaziantep B. Belediyespor karşılaşması sonrası yaptığı basın açıklamasında: “Kaçırdığımız pozisyonları gol yapabilseydik karşılaşma berabere de bitebileceğini, kazanabileceklerini” ifade etti.

Durmuş, “Bugün buraya kazanmak için, kazanamasak da kaybetmemek için gelmiştik, En kötü ihtimalle beraberlikle dönmeyi hedefliyorduk. Bütün hafta çalışmalarımız bu yöndeydi, iyi de kurgulanmıştık.

Maalesef topa dokunamadığımız bir pozisyonun beş saniye sonrasında gereksiz bir gol yedik. Arka arkaya hatalar birbirini takip etti. İlk yarı böyle geçti, orta da bir maçta pozisyona giren, golü atan taraf 1-0 önde soyunma odasına gitti.

Karşılaşmanın ikinci yarısında oyuna olumlu başladık, iyide ataklar ürettik, kaçırdığımız pozisyonlar var. Gökhan’ın pozisyonu gol olsa skor 1-1 olacak ve ondan sonra zaten bizim üstünlüğümüzde geçen ikinci yarıda durum daha farklı olabilirdi.

Eşitliği sağlayamadık ve bir tane daha gol yedik. O golden sonra biraz konsantremiz bozulsa da tekrar pozisyonlar bulduk ama bugün kazanan Gaziantep Büyükşehir Belediyespor takımı oldu.” dedi.

Ersel ASLIYÜKSEK

Kartalspor altyapısından yetişen genç oyuncu Ersel Aslıyüksek, “Adanaspor karşılamasıyla kötü gidişe dur demek istediklerini” belirtti.

Ersel; “İlk yarı karşılaşmaya kötü başladık. İstediğimiz oyunu sahaya yansıtamadık. Karşılaşmada önemli pozisyonlar bulduk fakat bunları değerlendiremedik. Karşılaşmanın ikinci yarısına iyi başladık, sahanın her yerinde mücadele eden gol arayan bir yapı içerisindeydik.

Net pozisyonlar bulmamıza rağmen bu pozisyonları gole çeviremedik. Mağlubiyet üzücü bizde bugün bu üzüntüyü yaşıyoruz. Haftaya sahamızda oynayacağımız Adanaspor karşılaşmasında galibiyet alarak kötü gidişimize dur demek istiyoruz.” dedi.

Aydın KUZU

İkinci yarı istediğimiz oyunu sahaya yansıttık.

Kartalspor orta saha oyuncularından Aydın Kuzu’nun karşılaşma sonrası basın açıklamasında “İlk yarıda olmasa bile ikinci yarıda istedikleri oyunu sahaya yansıttıklarını belirtti.

Aydın; “Berabere giden bir maçta beklemediğimiz bir gol yedik. Bir sıfır mağlup durumdayken beraberliği yakalama şansını yakaladık fakat değerlendiremedik.

Kaçırdığımız pozisyonlar var, bir farkla mağlupken beraberliği yakalasaydık maçın seyri çok farklı olabilirdi. İlk yarı durgun olduğumuzu söyleyebilirim ama ikinci yarı istediğimiz oyunu sahaya yansıttık, eğer ilk yarıda da bu oyunumuzu oynayabilseydik gol atabilirdik diye düşünüyorum.

Galip gelmek istiyorduk, mağlup olduğumuz için oldukça üzgünüz, rakibimizi tebrik ediyorum.” dedi.