- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

Sancaktepe’de Bedirhan Gökçe Fırtınası Esti

Sancaktepe’de düzenlenen “Gönüller Buluşuyor “ programının konuğu Bedirhan Gökçe oldu.  Müzik eşliğinde sunduğu şiirleri, zaman zaman yaşanmış gerçeklerden örnekler vererek süsleyen Bedirhan Gökçe’ye Sancaktepeliler yoğun ilgi gösterdi. 

 

Samandıra Kültür Merkezi’n de düzenlenen programa Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcısıları, belediye meclis üyeleri ve Sancaktepeliler katıldı.

Program arasında bir selamlama konuşması yapan Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem , Sancaktepe’lilere programlara gösterdikleri ilgi  ve alakadan dolayı teşekkür etti. Başkan Erdem konuşmasında saman alevi gibi yanıp sönen programlar yapmadıklarının altını çizdi. Yapılan işlerin kalıcı olmasına dikkat ettiklerini belirten Erdem, “Bu gün buradaki çocuklar yarın büyüdüklerinde çocukluklarında aklılarında kalan ramazan programını anlatacaklar. Geleneklerimizi unutmuyoruz” dedi.

 

Sahneye çıkan Bedirhan Gökçe ” Sıcak bir yaz akşamında salonu doldurduğunuz için siz Sancaktepe’lilere teşekkür ederim, Ayrıca işim var diyerek gitmediği için de Belediye Başkanı İsmail Erdem’e de teşekkür ederim” dedi.

Bedirhan  Gökçe müzik eşliğinde okuduğu şiirlerle  salonda bulunanlara kimi zaman duygulu kimi zaman coşkulu anlar yaşattı. Gökçe, İstanbul Semah Ekibinin Semazenleri eşliğinde beğelinen şiirlerini seslendirerek izleyenlerin beğenisini kazandı Özelikle Sancaktepeli bayanların Bedirhan Gökçe’ye ilgisi gözlerden kaçmadı. Bir ara sahneden inen Bedirhan Gökçe seyircilerin arasında şiirlerini okumaya başladı. Bu arada birçok seyirci Bedirhan Gökçe ile fotoğraf çektirme yarışına girdi. Bedirhan Gökçe’nin yaşanmış gerçekleri fıkra tadında anlatması, salonda bulunan izleyenleri güldürürken aynı zamanda da düşündürdü. Büyük bir coşku ile izledikleri Bedirhan Gökçe’nin  gösterimi gece yarısına doğru  okuduğu “Sol Yanım “ adlı şiirle son buldu.Sol Yanım şiir okunurken bazı şeyircilerin göz yaşlarına hakim olmadığı görüldü. Programın bitmesi ile birlikte Sancaktepeliler, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem’e   programı beğendiklerini belirtip, teşekkür ettiler.