- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

Kartallı İkizler Annesine Kavuştu

 

İkiz Bebeklerin Annesi, Çocuklarını Almak için Hastaneye Geldi

Kartal’da 10 Gün Önce Gerçekleşen Doğumda İkiz Bebeklerini Dünyaya Getiren Anne, Çocuklarını Almak İçin Hastaneye Geldi. Basın Mensuplarına Bilgi Veren Anne Ayşe Göçenli, Çocuklarını Terk Etmediğini Belirterek, Sağlık Sorunları Nedeniyle Hemen Gelemediğini Söyledi.

Kartal’da 10 gün önce gerçekleşen doğumda ikiz bebeklerini dünyaya getiren anne, çocuklarını almak için hastaneye geldi. Basın mensuplarına bilgi veren anne Ayşe Göçenli, çocuklarını terk etmediğini belirterek, sağlık sorunları nedeniyle hemen gelemediğini söyledi. Anne Göçenli, hastane yetkililerinin kendisine ulaşamamasının da, adres ve telefon bilgilerinin hastane kayıtlarına yanlış olarak geçmesinden kaynaklandığını söyledi.

Edinilen bilgiye göre, 28 Ağustos 2009 günü Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Semiha Şakir Kadın Doğum ve Çocuk Kliniği’ne getirilen 23 yaşındaki Ayşe Göçenli, isimli hamile kadın, doğuma alındıktan sonra bir kız ve bir erkek çocuk dünyaya getirmişti.

Göçenli, sezaryenle gerçekleşen doğumdan 3 gün sonra taburcu olmuş ve bugüne kadar da kendisinden bir haber alınamamıştı. Göçenli’ye ulaşmak isteyen hastane yetkilileri de verilen telefon ve adres bilgilerinin hatalı olması nedeniyle durumu polise bildirmişlerdi.

Göçenli, akşam saatlerinde ikiz çocuklarının bulunduğu Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Semiha Şakir Kadın Doğum ve Çocuk Kliniği’ne geldi.

Göçenli, çocukları hakkında bilgi almak için gelince kendisine ulaşılamadığını öğrendiğini belirterek, şöyle konuştu: “Maltepe’ye misafirliğe gelmiştik. Aniden doğum sancılarım başlayınca Semiha Şakir Kadın Doğum ve Çocuk Kliniği’ne getirildim ve burada sezaryenle doğum yaptım. Üç gün sonra da taburcu olarak evime gittim. Dikişlerimde yaşadığım sorun nedeniyle de bugüne kadar hastaneye gelemedim. Çocuklarımı terk etmek gibi bir niyetim olmadı. Sorun hastane ve yakınlarım arasındaki iletişim eksikliğinden kaynaklanmış.”