- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

Ramazan Coşkusu Sürüyor

Tuzla Belediyesi’nin geleneksel olarak düzenlediği “Ramazan Etkinlikleri” şölen havasında sürüyor. Tuzla Belediyesi’nin Sahil Tören Alanı’nda düzenlediği Ramazan etkinlikleri de iftar sonrası ilçedeki sosyal yaşamı hem hareketlendiriyor hem de renklendiriyor. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ise verdiği iftar davetleriyle ilçedeki çeşitli  kesimlerle bir araya gelmeye devam ediyor.

Tuzla’daki Ramazan coşkusu sürüyor. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın iftar davetleri devam ediyor. Başkan Yazıcı iftar davetleri kapsamında doktorlar ve eczacılara, imam ve müezzinlere, emniyet ve basın mensuplarına, kuaför ve berberlere, şehit ailesi ve gazilere, yetim ve engellilere, sivil toplum kuruluşları ve dernek temsilcilerine iftar verdi.

Başkan Yazıcı, bu tür organizasyonlarla Ramazan’ın manevi atmosferini daha iç içe paylaşma fırsatı bulduklarını söyledi.

Sanatçılar Konserleriyle Tuzlalılar’ı Coşturuyor

Bu arada Tuzla Belediyesi’nin Sahil Tören Alanı’nda düzenlediği Ramazan etkinlikleri de şölen havasında geçiyor. İftar ve teravih namazından sonra etkinliklerin yapıldığı alana akın eden Tuzlalılar, kitap fuarı, hediyelik eşya, el sanatları gibi standları gezerken, gözleme yiyor, ayran yudumluyor ya da çay-kahve keyfi yapabiliyorlar. Çocuklar lunaparkın yanı sıra sırık adam, alev yutan, Karagöz-Hacivat, Nasrettin Hoca, jonglör, ilizyonist gibi gösteriler eğlenirken, gençler ve büyükler de Ahmet Özhan, Sami Savni Özer, Eşref Ziya gibi popüler sanatçılarının verdiği konserlerle coşuyorlar.

İp Cambazı Nefesleri Kesti

Türkiye’nin en eski ip cambazlarından 62 yaşındaki Özdemir Turan da Tuzla Belediyesi’nin Ramazan etkinlikleri kapsamında nefesleri kesen müthiş bir gösteri sundu. Meslek hayatında 47 yılı geride bıraktığını söyleyen Özdemir Turan, ip üzerinde yaptığı hareketlerle gençleri bile kıskandırdı.  Merak ve dikkatle ip cambazı gösterisini seyreden her yaştan Tuzlalılar, gösteri sonunda beğenilerini alkışlarla gösterdiler.