MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Flaş, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Kartal’da meydana gelen zincirleme trafik kazası korkuttu!
Kartal’da meydana gelen zincirleme trafik kazası korkuttu!


Cuma akşamı saat 18.30-19.00 sularında meydana gelen ağır hasarlı Trafik kazasında iki araç arasında sıkışan ve ismi tespit edilemeyen ve hamile olduğu belirtilen bir kadın ağır yaralanırken 9 kişide ciddi şekilde yaralandığı öğrenildi.Bu arada olay yerinde çalışma yapan TV kameramanlarına ve gazetecilere saldıran ve Ahmet Şimşek,Koleji önünde bekleme yapan bazı Minibüs şoförlerini’in hışmından Gazetecileri  Kartal İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Orhan Kakıl, zorlukla önledi.

Akşam saatlerinde Kartal Neyzen Tevfik Heykeli yakınındaki Trafik Işıklarının yakınında meydana gelen  zincirleme Trafik kazasında üçü Minibüs , biri ticari plakalı  taksi ve iki özel otomobil büyük hasar gördü. Bu arada yolun karşı tarafına geçmek isteyen,amile olduğu öğrenilen ve ismi tespit edilemeyen kadın iki araç arasında sıkıştı va ağır bir şekilde yaralandığı belirtildi.

YARALI YARIMSAAT YERDE BEKLETİLDİ.

Edinilen bilgiye göre, Kadıköy-Pendik hattında çalışan34 M148 plakalı yolcu Minibüsü Halk Eğitim Merkezi önünden Neyzen Tevfik Heykelinin bulunduğu istikamete doğru süratle seyrederken birden KIRMIZI ışık yandı. Hızını alamayan ve kazaya sebep olduğu belirtilen34. M148 plakalı Minibüs kırmızı ışık yandığı için duran Mavi renkli münübüse arkadan çarptı. Bu arada her iki Minibüs’ün önünde duran özel otomobil önündeki Ticari taksiye şiddetle çarptı. Ticari takside önünde duran yolcu Minibüsüne çarptı ve en önde olan Minibüs Şoförü gaza bastı ve olay yerinden uzaklaştı. Ne var ki frenlerinin boşaldığını iddia ettiği belirtilen34 M148 Plakalı Minibüsün ile önündeki koyu Mavi renkli Minibüsün arasında kalan ve hamile olduğu öğrenilen kadın ağır yaralandı. Bu arada bazı yaralıların İstanbul Büyükşehir belediyesi Beyaz Masa yakınlarında ve sedye üzerinde bekletilmesi olay yerinde bulunan  vatandaşların sert tepki göstermesine neden oldu. Kaza anında başka bir araçta olduğu kaydedilen SİMKO Kablo Fabrikasının Sivil Savunma Müdürü Bülent Bey, yerde yatan yaralılara ilk müdahaleyi yaptı ve Hastaneye sevk edilmelerine yardımcı oldu.

BASIN MENSUPLARINA ÇİRKİN SALDIRI

Trafik kazasını duyan çok sayıda vatandaş, kaza mahalline geldi ve kazanın vuku bulduğu alan bir alanda ana baba gününe döndü. Bu arada olay yerinde görev yapan CİHAN Haber Ajansı Kameramanı  ile gazetecilere saldıran ve görüntü olmalarına tepki gösteren bazı Minibüs şoförlerinin  saldırısından gazetecileri Kartal ilçe Emniyet müdür Yardımcısı Orhan Kakal, zorluklu önledi ve derhal güvenlik alanı oluşturdu ve saldırganları olay yerinden uzaklaştırdı.Bu arada  yolcu Minibüsünde bulunan bazı yolcular fren boşalması olmadığını ve süratle seyreden  Minibüsün önündeki araca çarptıktan sonra zincirleme Trafik kazasının meydana geldiğine vurgu yaptılar.Polisin kazanın  gerçek oluş sebebini ortaya çıkarmak için yoğun bir çalışma başlattığı öğrenildi.

 

FETHİ SATICI

Etiketler: , ,
📆 03 Mart 2012 Cumartesi 09:13   ·   💬 1 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR