MENÜ ☰
23 Ocak Uğur Mumcu'yu anma Yol Koşusu
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Manşet, Sivil Toplum, Spor, Toplum » Mücadele gücümüz elimizden alındı!
Mücadele gücümüz elimizden alındı!


 

Besim Durmuş

 

Mücadele gücümüz elimizden alındı!

 

Kartalspor teknik direktörü Besim Durmuş, Sakaryaspor karşılaşmasında mücadele güçlerinin ellerinden alındığını ifade etti.

 

Durmuş; “Son haftalarda aldığımız galibiyetlerle birlikte kendimizi ilk altı içine sokmak ve farklı hedefler koymak adına Sakaryaspor karşılaşmasına mutlak galibiyet için çıktık.

 

Fakat Sakaryaspor’un küme düşme hattında olması nedeniyle maça coşkulu ve istekli başlayacağını da biliyorduk. Nitekim de öyle oldu, yani maçın oldukça zor geçeceğini biliyorduk. Birde buna sahanın kötü zemini eklenenince futbol adına çok önemli şeyler olmadı ama kötü oynadığımız ilk yarıda golü de bulduk. Sonrasında zeminden kaynaklanan talihsiz gol olunca ilk yarı böyle bitti.

 

Karşılaşmanın ikinci yarısında maçı istedik, coşkulu oynadık ama çok mücadele edemedik. Benin tanıyan herkes bilir ki futbol, topun peşinde koşmak isteyen, onun ekseni etrafında futbolcularımla birlikte hareket etmeye çalışan biriyim ama bugün çok mücadele edemedik. Mücadele gücümüzün elimizden alındığını düşünüyorum.

 

Kartalspor’un bir Misyonu – Vizyonu vardı, sezon başında onu üstlenmek istedik. Genç oyuncularla sezon başında Fair Play çerçevesinde yarışarak hem gelişip hem de kendimize hedef koymak istiyorduk. Bugün bu doğrultuda Sakaryaspor karşılaşmasını kazanmak istiyorduk.

 

Kabul ediyorum herkes iyi mücadele ediyor, kendini ifade etmeye çalışıyor, maçtan önceki konuşmalarımda da söyledim, camia olarak, futbol adamı olarak tüm takımlara tüm oyunculara, herkese saygı duyuyoruz ama Kartalspor’da bu ülkenin takımı. Türkiye’ye çok önemli yıldızlar yetiştirmiş hala bunun çerçevesinde hareket eden bir kulüp.

 

Bugün böyle olmaması gerekiyordu. Kendimizi ifade etmek için biraz daha mücadele etmemiz gerekiyordu. Kendimi bunu ifade etmek zorunda hissettiğim için söylüyorum, oyuncu arkadaşlarımın bugün mücadele gücü elinden alındı. Çok mücadele edemedik, istediğimiz tempoyu ortaya koyamadık, yere yatan kalkmadı. Bu noktada çok detaylı konuşmak istemiyorum, yani ekseni başka tarafa çekmek istemiyorum ve hiçbir şekilde mazeret olarak da kullanmak istemiyorum. Bugün aldığımız 1 puan da çok önemli bir puan, her takıma saygı duyuyoruz Sakaryaspor’un coşkusuna isteğine her şeyine saygı duyuyoruz.

 

Fakat sahada her şey eşit şartlarda oluşmuyor, topu almışız pası atmışız oyuncumuz gole gidiyor kimse yok hakem yerde yatan oyuncu için oyunu durduruyor. İstediğimiz tempoya müsaade edilmedi. Daha küçük ayrıntılara girmek istemiyorum ama maçı kalıp halinde düşünürsek bugünkü maç yakışmadı. Maçın dışında bir şeydi, yani her iki takım sahada kendini ifade edemedi sahanın yapısı ortaya çıktı, başka şeyler gelişti. Buna özellikle vurgu yapmak istiyorum.

 

Biz yine Fair Play çerçevesindeki oyuncu grubumuzla inşallah kendimiz hem ifade edeceğiz hem bu lig’de yarışabildiğimiz kadar sonuna kadar gideceğiz.” Dedi.

 

 

 

 

 

 

 

Sezer  Sezgin

 

Bizim için önemli bir karşılaşmaydı, kazandığımız taktirde Play-off grubuna daha da yaklaşacaktık. Hedefimiz biran önce o grubun içerisine girmek ama kendi sahamız bazen avantaj oluyor ama bugün dezavantaj oldu.

 

Söylemek istediğimiz çok şey var, mazeret üretmek istesek çok şey üretebiliriz ama inanıyorum ki bu takımı kimse yolundan döndüremeyecek. Bütün takım olarak biz Play-Off’u hedefliyoruz, isteğimiz tek hayalimiz o grubun içerisinde olmak.

 

Bugün iki puan kaybetmiş olabiliriz ama önümüzdeki hafta deplasmandan üç puan alabilriz. Denizli deplasmanından üç puan alabilirsek bugün kaybetmiş olduğumuz iki puanın çok fazla önemi kalmayacağını düşünüyorum.

 

Oktay Demircan

 

Kartalspor oyuncularından Oktay Demircan karşılaşma sonrasında yapılan basın toplantısında hedeflerini gerçekleştireceklerini ifade etti.

 

Oktay Demircan “İki haftalık iyi gidişatımızı bu hafta Sakaryaspor karşılaşmasıyla sürdürmek istiyorduk.

 

Kendi sahamızda istediğimiz galibiyeti alamadık içerde puan kaybı yaşadık ama bunu Denizlispor maçında telafi edeceğimizi düşünüyorum. Bizim hedefimiz ilk altı içerisinde olmak bu hedefi gerçekleştireceğimizi de herkes görecek.

 

Bugün müthiş bir taraftarımız vardı, bize sahip çıktıkları için onlara teşekkür ediyorum onların desteğinin devam edeceğini biliyoruz Denizlispor karşılaşmasından galibiyetle ayrılarak yolumuza devam edeceğiz.” Dedi.

 

 

 

 


📆 05 Mart 2012 Pazartesi 12:06   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR