MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Flaş, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Kartal CHP’de neler oluyor?
Kartal CHP’de neler oluyor?


Kartal Belediyesi Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyesi İmkan Demirci 1 oy farkla ve kıl payı Kartal Belediyesi Meclis 2. Başkan Vekili Seçilmesi noktasında yapılan oylamaya bazı CHP’li üyelerinin Şubat ayı birleşiminde olduğu gibi katılmamaları özellikle dikkat çekti ve kafalarda Kartal CHP’de neler oluyor sorusunu bir defa daha gündeme getirmiş oldu. Evet,Kartal CHP’de neler oluyor…?

Kartal Belediyesi Mart ayı 1. Birleşimi Kartal Belediyesi 1. Başkan Vekili ve CHP Kartal İlçe Başkan adayı Tamer Özdemir’in Başkanlığında toplandı. Gündem dışı konuşmalar yapıldıktan sonra gündeme geçildi. Bilmediğimiz bir sebepten dolayı Meclis 2. Başkan vekilliği görevinden istifa eden CHP’li üye Turan Menğcur’dan boşalan 2. Başkan vekili seçimi bir hayli ilginç geçti.

2.BAŞKAN VEKİLİ SEÇİMİ YAPILDI

Kartal Belediyesi Turan Mengcür yerine Meclis 2. Başkan Vekili seçimi yaptı. CHP’nin adayı İmkân Demirci olurken, Ak Partinin adayı da Metin Bektaş oldu.

OLMUYOR BEYLER

Bektaş’a CHP’den 2 oy verildiğini de hatırlatmak isterim.İlk yapılan oylamada 16 oy İmkân Demirci alırken, 16 oy da Metin Bektaş aldı ve 2 adette boş oy kullanıldı. Durum meclis üyeleri arasında alaylı gülüşmelere neden oldu. Beklenenin aksine bir durum olunca yeniden oy pusulası hazırlanıncaya kadar beş dakika meclise ara verildi. Bu bekleme esnasında Kamer Gök’ün meclise katılması “telefonla çağırıldı” söylentisine neden oldu.

İKİNCİ KEZ OYLAMA YAPILDI!

Birinci oylamada eşit oyların çıkmasından sonra yeniden toplanan meclis oylamaya geçti. Bu seferde Ali Rıza İkisivri’nin mecliste olmaması dikkatlerden kaçmadı. İkinci kez yapılan oylamada İmkan Demirci 17 oy, Metin Bektaş 16 oy aldı ve 1 oyda boş kullanıldı. İmkan Demirci 1 oy farkla Meclis başkan 2. vekilliğine seçilmiş oldu.Oylama yapıldıktan sonra ve 1 oyla meclis 2. Başkan vekilliğini İmkan Demirci’ye kaptıran AK Partili üye Metin Bektaş, 1. Oylamada kendisine oy desteği veren CHP’li üyelere teşekkür etti.

TARTIŞILACAK SÖZ

Oylamadan sonra Kartal Belediyesi 1. Başkan Vekili Taner Özdemir’in ‘randevum var’ gerekçesi ile meclisten ayrılması  da  bir yerde dikkat çekti. Özdemir, meclis ten önce CHP Kartal İlçe Başkanı, Meclis üyesi ve CHP Kartal İlçe Başkanı Av. Kamer Gök’ün “Sıkıntımı var?” şeklindeki sorusuna genç politikacı Özdemir, “ Meclis’te sıkıntı yok,Grup’ta sıkıntı var” şeklindeki cevabı ayrıca dikkat çekti.

FETHİ SATICI

Etiketler: , ,
📆 06 Mart 2012 Salı 16:53   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR