MENÜ ☰
23 Ocak Uğur Mumcu'yu anma Yol Koşusu
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Flaş, Sağlık, Toplum » Yavuz Selim Devlet Hastanesi, kalitede zirve yaptı!
Yavuz Selim Devlet Hastanesi, kalitede zirve yaptı!


Kartal Yavuz Selim Devlet Hastanesi  Sağlık Bakanlığı Performans Yönetimi ve Kalite Geliştirme Daire Başkanlığı tarafınca 21.12.2011 tarihinde yapılan merkezi değerlendirme sonucunda “99 “ başarı puanı alarak İstanbul geneli kamu hastaneleri arasında en yüksek puanı almıştır.

Hastanemizce elde edilen bu başarıyı tüm personele duyurmak ve başarı belgelerini sahiplerine vermek üzere Kalite Yönetim Birimi tarafınca bir tören düzenledi.

Törende bir konuşma yapan Genel Koordinatör Ayşe Emir KILINÇ “Kartal Yavuz Selim Devlet Hastanesi aynı noktayı gören, aynı başarıyı hedefleyen bir ekip. 2011 yılında çok çalıştık. 2012 yılında işimiz daha da zor. Hep birlikte başardık başarmaya da devam edeceğiz dedi.

Ardından söz alan Başhekim Dr.İsmail KARTAL “Sayın meslektaşlarım ve değerli çalışanlarım hepinize hoş geldiniz diyor sizleri saygı ile selamlıyorum. Bugün burada bu mutluluğu paylaşmak için sizlerle toplanmış bulunuyoruz.99 başarı puanı birkaç kişinin çalışması ile değil Kartal Yavuz Selim Devlet Hastanesi ailesince elde edilmiş bir başarıdır. Çünkü Hastanecilik bir noktada değil, bütün noktalarda başlar. Hastanenin bir ucunda Başhekim diğer ucunda ise danışma personeli vardır. Hasta doktorundan, v.s işlemlerden memnun kalıp danışma personelinden ters bir hareket görürse işte o zaman olay bitmiştir.  Verilen tüm emekler nafiledir.Bu başarı yakalamış olduğumuz aidiyet duygusu ile kazanılmış bir başarıdır. Hepinize gönülden teşekkür ederim dedi.

Kartal Yavuz Selim Devlet Hastanesi’ne ait memnuniyet oranın her geçen gün yükselmesinden oldukça memnun olduğunu ifade eden Başhekim KARTAL, Kalite Birimi için şu cümleyi kullanırım. Kalite Birimi danışmanlık hizmeti yapar, yönlendirir fakat işi yapan sizlersinizdir. Sevdiğim bir cümle vardır.  “marifet iltifata tabidir.” Göstermiş olduğumuz performanstan dolayı Sağlık Müdürlüğü ve Bakanlık hastanemize kıymet veriyorlar, yatırımlarını ona göre yapıyorlar. Bu durumu çok çalışarak elde ettik. Aidiyet duygusunun olduğu her ortamda başarı kaçınılmazdır.   Kendi adıma şunu söylemek isterim ki hastanemizde yakalamış olduğumuz aidiyet duygusu ile birçok başarının altına daha imza atacağımıza inanıyorum dedi. Tüm personelin başarı belgelerini tören esnasında dağıtmanın imkansız olacağını ifade eden KARTAL, çalışan personeli yerlerinde ziyaret ederek başarı belgelerini kendilerine bizzat vereceğim dedi.

Aynı çalışma temposunu 2012 yılında da beklediğini ifade eden Başhekim Dr. İsmail KARTAL, Kalite Yönetim Birimi başta olmak üzere tüm çalışan personelimize tekrar  teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim dedi.

📆 08 Mart 2012 Perşembe 14:10   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR